SUNSAY Energy

Установка сонячної електростанції у Києві під ключ

30.06.22

Використання сонячної енергії приватними домоволодіннями та організаціями вже не є дивиною. Україна належить до країн, у яких альтернативна енергетика впевнено розвивається рік у рік. Не дивлячись на розташування Києва на півночі України, у столиці та в області достатня кількість сонячних днів та відповідний азимут сонця для того, щоб станція ефективно працювала. Установка сонячних батарей у Києві — один із перспективних варіантів вкладення коштів у власне майбутнє.

Установка сонячних батарей у Києві — особливості реєстрації та підключення столичних СЕС

 

Компанії зі встановлення сонячних батарей пропонують різні варіанти комплектації систем залежно від необхідної потужності та поставлених завдань. SUNSAY Energy проектує фотомодульну станцію на базі інноваційного електрообладнання.

Установка СЕС на території підприємства або приватного домоволодіння відкриває такі можливості:

 • Автономність енергоспоживання, особливо у районах із частими віяловими відключеннями.
 • Забезпечує стабільний електросигнал без стрибків напруги.
 • Помітна економія на комунальних платежах.
 • Реалізація принципу екологічного природокористування, сталого розвитку та уповільнення глобального потепління.

Розробка та запуск проекту потребує серйозних фінансових вкладень, але інвестиції повертаються через 4-5 років і перетворюються на стабільний прибуток.

Варіанти встановлення сонячної електростанції у Києві

 

Сонячна станція - злагоджено працююча система, основними елементами якої є фотоелектричні елементи та інвертор. Додатково СЕС комплектується комутаційними матеріалами, системою віддаленого моніторингу, захисним обладнанням. Акумулятори також можуть бути присутніми у певних видах станцій.

Установка сонячних панелей у Києві можлива в наступних варіантах:

 • Автономна .
  Система працює без прив'язки до стаціонарної енергомережі. Підходить для дач, підприємств малого бізнесу, основне енергоспоживання яких посідає світлий час доби. Акумулятори, що доповнюють інвертор і фотомодулі, відповідають за енергопостачання в нічний час і при погіршенні погодних умов, але на обмежений період часу.
  Фахівці компанії допоможуть правильно розрахувати ємність акумуляторного вузла, щоб станція забезпечувала покриття основних життєво важливих потреб домоволодіння з настанням темряви.
 • Мережева .
  Сонячні електростанції під ключ у Києві в такому форматі можуть приносити додатковий дохід їхнім власникам за умови підключення до програми «Зеленого тарифу». Система працює в парі зі стаціонарною енергомережею, отримуючи відсутні потужності вночі та в похмурі дні. Якщо вдень станція генерує потужності, які перевищують власні потреби, «зелений тариф» дозволяє передавати енергію державі за завищеною ціною. Підключитись до програми можуть лише СЕС потужністю до 30 кВт.
 • Гібридна .
  СЕС комплектується акумуляторними батареями та підключається до стаціонарної енергомережі. Можлива як автономна робота станції, і обмін енергопотоками з державними мережами. Акумуляторний вузол перетворює станцію на резервне джерело електросигналу на випадок аварійних ситуацій, коли загальна мережа тимчасово виходить з ладу.

Окремої уваги вимагають СЕС для виробництва. Зазвичай вони проектуються як незалежної системи. Процедура підключення до «зеленого тарифу» для комерційних структур пов'язані з низкою складних юридичних моментів. Але навіть СЕС, які працюють на покриття потреб, розглядається як економічно вигідна інвестиція. Сонячні станції, встановлені на території офісів, промислових підприємств, дозволяють скоротити витрати на електрику більш ніж на 50%, особливо за денного режиму роботи виробництва.

Що потрібно знати про введення в експлуатацію столичних СЕС?

 

СЕС монтують на різних поверхнях – покрівлі, фасадах, наземних конструкціях. Установці передує проведення вимірів, оформлення та погодження проектної документації, складання кошторису, закупівля основного обладнання та комплектуючих.

Монтаж сонячних батарей у Києві проводять з урахуванням наступних нюансів:

 • Для приватних домоволодінь установка фотомодулів рекомендована лише на елементах покрівлі житлових будинків. Фахівці SUNSAY Energy відразу враховують цей нюанс, пропонуючи типи фотомодулів і кріплень, що підходять для конкретного виду покрівлі.
 • Щоб встановити сонячні батареї у Києві під програму «зеленого тарифу», потрібно пройти процедуру реєстрації через оператора мережевого розподілу ДТЕК та постачальника електроенергії компанію YASNO.
  Сфера діяльності ДТЕК – узгодження потужності підключення до будинку, монтаж лічильника, проведення технічної перевірки СЕС.
  Зона відповідальності YASNO - оформлення договору купівлі/продажу електроенергії за умовами програми.

Сонячні електростанції у Києві оформлюють за наявності наступного пакету документів:

 • технічний паспорт на приватне домоволодіння;
 • ідентифікаційний код та паспорт власника СЕС;
 • документ про право власності на будинок та землю з виписками майнових прав із держреєстру;
 • оформлений у ДПЕК паспорт точки розподілу;
 • довідка з банку із зазначенням реквізитів банківського рахунку.

Фахівці компанії надають супровід на всіх етапах оформлення документів, завдяки чому процедура реєстрації відбувається у мінімальні терміни.

Правильне розміщення станції - ключова складова високої продуктивності системи

 

Плануючи купити сонячну електростанцію, потрібно врахувати особливості місцевості та характеристики поверхні під фотомодулі. Важливі такі нюанси:

 • Оптимальне місце для розміщення фотоелектричних елементів – південна сторона даху.
 • Панелі мають під прямим кутом до сонячного потоку. За потреби використовують спеціальний каркас для мінімізації втрат енергії.
  Можуть використовуватися рухомі конструкції, що дозволяють коригувати нахил панелей залежно від сезону.
 • Затінення – причина зниження ефективності сонячної станції. З сонячного боку біля панелей небажана присутність високих споруд чи дерев. Якщо ж падіння тіні на блоки неминуче, компанії зі встановлення сонячних батарей використовують спеціальне обладнання — трекери МРРТ для зміни характеристик роботи конкретних фотомодулів.

Терміни реалізації та вартість проекту

 

Ціна на сонячні батареї під ключ та терміни введення станції в експлуатацію залежать насамперед від масштабності проекту. Кількість фотомодулів визначається підсумковою потужністю СЕС, необхідність додаткового обладнання залежить від виду станції. В кінцеву суму входить також вартість монтажних робіт і першого року сервісної підтримки.

Середня ціна установки сонячних батарей у Києві становить близько 800 доларів за кожен кіловат потужності мережевої станції. Якщо порівнювати підсумкову вартість проектів на 20 та 30 кВт, ця величина досягає 16 та 24 тисяч доларів відповідно. Незначне збільшення суми можливе при використанні монтажу панелей додаткових металевих конструкцій, що виконують функцію каркаса. Вартість гібридної станції збільшується на витрати на встановлення акумуляторів та гібридних інверторів.

Якщо сонячна станція проектується лише під власне енергоспоживання, термін її встановлення може обмежуватися одним-двома тижнями. Підключення до «зеленого тарифу» відбувається триваліше. Від проектування СЕС до її запуску в роботу триває щонайменше місяць.

Компанія SUNSAY Energy пропонує киянам оптимальне співвідношення вартості та якості послуг, що надаються. Підтримка клієнтів продовжується і в період експлуатації сонячної станції. Сервісне обслуговування та моніторинг дозволяють вчасно виявляти недоліки, коригувати режим роботи панелей, усувати проблеми для підтримки працездатності. Вкладення в автономне енергозабезпечення окупиться через 4-5 років, після чого СЕС працює лише у плюс, забезпечуючи економію коштів або стабільний дохід за умови підключення до «зеленого тарифу».

Хочете максимально вигідно і ефективно використовувати енергію сонця - звертайтеся до експертів Sunsay Energy Замовте безкоштовний вимір даху нашим інженерам
Перевірте номер
Дякуємо! Ми зв’яжемося з вами найближчим часом.
Хочете максимально вигідно і ефективно використовувати енергію сонця - звертайтеся до експертів Sunsay Energy Замовте безкоштовний вимір даху нашим інженерам
Перевірте номер
Дякуємо! Ми зв’яжемося з вами найближчим часом.
Залишити заявку:
Перевірте номер
Дякуємо! Ми зв’яжемося з вами найближчим часом.