SUNSAY Energy

Встановлення сонячних панелей на даху: як уникнути втрати генерації

26.09.19

Сонячна енергетика займає почесне місце у списку вагомих відкриттів ХХ століття. Однак, досить тривалий час сонячні електростанції (СЕС) не користувалися широким попитом. Це пов'язують з низькою продуктивністю і високою вартістю тогочасних фотоелектричних модулів. Але прогрес не стоїть на місці і  виробництво сонячних батарей вдосконалилося, що, в результаті, вплинуло на зниження вартості електростанцій. Таким чином, СЕС стали доступніші і число домашніх станцій збільшилося. До того ж, на споживчий ажіотаж вплинули фінансові програми з популяризації альтернативних джерел енергії. Так звані «зелені» тарифи в Україні стали додатковим стимулом для установки станції. Отже, все більше власників приватних будинків замислюються про необхідність встановлення СЕС. Деякі споживачі звертаються за послугою до профільних компаній, а хтось намагається провести всю технічну роботу самостійно. Проте, станція — це багатокомпонентна споруда, в якій, навіть, встановлення сонячних панелей на даху відбувається з урахуванням багатьох нюансів, що можуть бути невідомі новачкам.  Будь-яка необачність знизить продуктивність станції.

Підготовка

Рівень генерації сонячної електростанції безпосередньо залежить від розташування сонячних панелей. Щоб визначити оптимальне розміщення модулів, слід врахувати наступні фактори.

  1. Місцевість

Високі дерева та будь-яке затінення території перешкоджатиме потраплянню сонячних променів на поверхність фотоелектричних модулів. За таких умов, сонячні батареї 220 вольт видадуть на силу .

  1. Інсоляція. 

Щоб розуміти приблизний рівень потужності станції та визначити необхідну кількість панелей, слід знати рівень інсоляції на території будинку. Простіше кажучи, це кількість сонячного світла у певний час доби і року. Високий рівень інсоляції забезпечить отримання більшої кількості енергії з меншої кількості модулів.

  1. Зона покриття. 

З огляду на кількість споживаної енергії і рівень інсоляції території, власник може спрогнозувати потужність майбутньої станції. Виходячи з цих даних, споживач визначає потрібну кількість сонячних панелей, з урахуванням розміру несучої конструкції.

  1. Конфігурація панелей. 

Розміщення сонячних панелей залежить не тільки від площі даху, але й наявності затінень від димоходу, дерев, споруд і т.п. Тому їх конфігурація формується на показниках максимальної ефективності.

  1. Основна конструкція у належному стані. 

Монтаж модулів ненашкодить даховому покриттю, тільки за умови, що конструкція знаходиться в хорошому стані. Перед монтажем дах слід перевірити на необхідність проведення ремонту. Якщо несправності є, то краще їх відразу усунути. З СЕС ремонт проблематично провести.

А можна простіше

Як бачите, підготовчий процес не такий вже простий як здавалося на перший погляд, але саме від нього залежить 50% успіху. Звичайно, можна витратити багато часу і сил на вивчення розташування сонця на ділянці, замір даху і т.д. Але навіть дуже відповідальне ставлення до цього процесу не вбереже від помилки. Щоб убезпечити користувачів від фінансових ризиків, існують технологічні рішення. Наприклад, ми в SUNSAY Energy проектуємо станції за допомогою 3-D моделювання та спеціальних комп'ютерних програм.

Ще на етапі заміру, ми робимо обліт дроном та отримуємо більше сотні знімків території з різних ракурсів. Вся процедура займає не більше 10 хвилин. Потім світлини завантажуються в спеціальну програму, яка формує високоточну модель об'єкта. Отримана цифрова копія будівлі містить всі необхідні виміри з точністю до міліметра. Після чого, 3-D модель опрацьовується програмою, яка на підставі супутникових даних визначає розташування сонця на об'єкті протягом дня. Отримавши всю необхідну інформацію, технічні фахівці компанії роблять комп'ютерне моделювання станції. Тож мінімізувавши людський фактор, монтаж гарантовано буде успішним. Отже, максимально мінімізувавши людський фактор, установка сонячних батарей буде більш успішною.

 

Монтаж

Монтаж СЕС починається зі встановлення спеціального каркасу. За рахунок невеликої ваги та практичності, зазвичай конструкції формують з алюмінію. Проте нам більше до вподоби алюміній із захисним покриттям — анодований. Кріплення сонячних батарей на поверхні з анодованого каркасу гарантуватиме більш тривалий період експлуатації станції. Після встановлення основи,  визначається орієнтація сонячних панелей. Ця процедура здійснюється за допомогою спеціальних приладів. При цьому варто врахувати, що наша півкуля краще освітлюється сонцем з південного напрямку. Тому сонячні батареї слід розміщувати перпендикулярно до південної сторони під кутом до горизонту. Відзначимо, що кут встановлюється з урахуванням експлуатації станції протягом всього року. До цього ж, монтаж передбачає наявність вільного простору між модулями і основною конструкцією. Це потрібно для забезпечення циркуляції повітря.

Висновок

Завдяки інтернету ми отримуємо відповіді на будь-які питання. Досить подивитися кілька відео і можна навчитися пекти пампушки, вирізати столи та вирощувати смачні помідори. Але енергетика — більш глибока річ, що не прощає поверхневих знань. Недостатній рівень компетентності у встановленні сонячної електростанції, може призвести до великих фінансових втрат. Тому, перед монтажем, більше консультуйтесь у фахівців та вивчайте всі можливі нюанси. Тільки глибоке розуміння всіх процесів вбереже вас від помилки  та гарантуватиме коректну генерацію СЕС.

 
Хочете максимально вигідно і ефективно використовувати енергію сонця - звертайтеся до експертів Sunsay Energy Замовте безкоштовний вимір даху нашим інженерам
Перевірте номер
Дякуємо! Ми зв’яжемося з вами найближчим часом.
Хочете максимально вигідно і ефективно використовувати енергію сонця - звертайтеся до експертів Sunsay Energy Замовте безкоштовний вимір даху нашим інженерам
Перевірте номер
Дякуємо! Ми зв’яжемося з вами найближчим часом.
Залишити заявку:
Перевірте номер
Дякуємо! Ми зв’яжемося з вами найближчим часом.