SUNSAY Energy

Як працюють сонячні батареї

16.11.20

Популярність сонячної енергетики в Україні не можна недооцінювати. На початку цього року близько 22 тисяч приватних домогосподарств вже використовували енергію з сонячних станцій і попит на них тільки продовжує зростати. Сонячні батареї надійні, служать десятки років, практично не схильні до пошкоджень та зношувань, а також легкі в обслуговуванні. До того ж за останні роки ціни на сонячні елементи впали в кілька разів і продовжують знижуватися. Але перш ніж розповісти як працюють сонячні батареї, розглянемо їх різновиди.

Які бувають панелі?

Зараз  є три види сонячних батарей: монокристалічні, полікристалічні, а також тонкоплівкові. Найпоширенішими вважаються два перші види. Розглянемо їх докладніше.

Монокристалічні — панелі, виготовлені з чистого кремнію. Їх роблять у такий спосіб: у спеціальний розплав кремнію і бору опускають затравочний кристал, а потім обережно підіймають на кілька метрів над розчином. За кристалом витягується вже монокристалічна заготовка, яку розрізають на елементи. Такі фотоелементи мають темно-синє або чорне покриття і квадратну форму з округленими краями. А також найвищу ефективність — від 18 до 23%, тому їх вартість на порядок вище, ніж у інших.

Полікристалічні — панелі, які виготовляють за допомогою охолодження розплаву бору і кремнію. Кристали в такому розчині мають різну форму і орієнтацію, а колір самої панелі яскраво-синій або сріблясто-сірий. Такі панелі мають трохи нижчу продуктивність, ніж монокристалічні — від 15 до 18%. Але постійне удосконалення технологій виробництва, а також нижча вартість роблять їх оптимальним варіантом для енергопостачання.

Принцип роботи сонячних панелей

Щоб зрозуміти, як працюють сонячні батареї, не обов'язково заглиблюватися в складні технічні подробиці. Якщо говорити коротко, то сонячні панелі мають у складі фотоелектричні перетворювачі, завдяки яким енергія сонця трансформується на електричний струм. Фотоперетворювач складається з кремнієвих пластин. Одна з них заряджена електронами, а інша має «дірки» — місця для них. Між пластинами є простір, який не дозволяє надлишковим електронам потрапляти у ту зону, де їх не вистачає.

Коли сонячне світло потрапляє на поверхню панелі, то заряджені електрони рухаються по колу в зонах в одному напрямку та утворюють постійний струм. А спеціальний перетворювач — інвертор — трансформує постійний струм у змінний.

Як можна заробити на сонячних батареях?

Для власників приватних домогосподарств, які хочуть стати не тільки автономними від традиційних джерел електроенергії, а й мати можливість отримувати стабільний пасивний дохід, існує державна програма «зелений» тариф. Її механізм полягає в тому, що держава зобов'язується купувати надлишки сонячної енергії у власників СЕС за підвищеним тарифом. Якщо ви хочете під’єднати сонячну станцію для заробітку до цієї програми, компанія SUNSAY Energy допоможе максимально швидко і комфортно оформити «зелений» тариф під ключ.

А щоб отримати всю необхідну інформацію та розрахувати вартість сонячної електростанції, відвідайте сайт SUNSAY Energy, де ви знайдете відповіді на всі ваші запитання.

 
Хочете максимально вигідно і ефективно використовувати енергію сонця - звертайтеся до експертів Sunsay Energy Замовте безкоштовний вимір даху нашим інженерам
Перевірте номер
Дякуємо! Ми зв’яжемося з вами найближчим часом.
Хочете максимально вигідно і ефективно використовувати енергію сонця - звертайтеся до експертів Sunsay Energy Замовте безкоштовний вимір даху нашим інженерам
Перевірте номер
Дякуємо! Ми зв’яжемося з вами найближчим часом.
Залишити заявку:
Перевірте номер
Дякуємо! Ми зв’яжемося з вами найближчим часом.