SUNSAY Energy

Як працюють сонячні батареї

16.11.20

Популярність сонячної енергетики в Україні не можна недооцінювати. На початку цього року близько 22 тисяч приватних домогосподарств вже використовували енергію з сонячних станцій і попит на них тільки продовжує зростати. Сонячні батареї надійні, служать десятки років, практично не схильні до пошкоджень та зношувань, а також легкі в обслуговуванні. До того ж за останні роки ціни на сонячні елементи впали в кілька разів і продовжують знижуватися. Але перш ніж розповісти як працюють сонячні батареї, розглянемо їх різновиди.

 

Які бувають панелі?

 

Зараз  є три види сонячних батарей: монокристалічні, полікристалічні, а також тонкоплівкові. Найпоширенішими вважаються два перші види. Розглянемо їх докладніше.

 

Монокристалічні — панелі, виготовлені з чистого кремнію. Їх роблять у такий спосіб: у спеціальний розплав кремнію і бору опускають затравочний кристал, а потім обережно підіймають на кілька метрів над розчином. За кристалом витягується вже монокристалічна заготовка, яку розрізають на елементи. Такі фотоелементи мають темно-синє або чорне покриття і квадратну форму з округленими краями. А також найвищу ефективність — від 18 до 23%, тому їх вартість на порядок вище, ніж у інших.


 

Полікристалічні — панелі, які виготовляють за допомогою охолодження розплаву бору і кремнію. Кристали в такому розчині мають різну форму і орієнтацію, а колір самої панелі яскраво-синій або сріблясто-сірий. Такі панелі мають трохи нижчу продуктивність, ніж монокристалічні — від 15 до 18%. Але постійне удосконалення технологій виробництва, а також нижча вартість роблять їх оптимальним варіантом для енергопостачання.


 

Принцип роботи сонячних панелей

 

Щоб зрозуміти, як працюють сонячні батареї, не обов'язково заглиблюватися в складні технічні подробиці. Якщо говорити коротко, то сонячні панелі мають у складі фотоелектричні перетворювачі, завдяки яким енергія сонця трансформується на електричний струм. Фотоперетворювач складається з кремнієвих пластин. Одна з них заряджена електронами, а інша має «дірки» — місця для них. Між пластинами є простір, який не дозволяє надлишковим електронам потрапляти у ту зону, де їх не вистачає.

 

Коли сонячне світло потрапляє на поверхню панелі, то заряджені електрони рухаються по колу в зонах в одному напрямку та утворюють постійний струм. А спеціальний перетворювач — інвертор — трансформує постійний струм у змінний. 

Як можна заробити на сонячних батареях?

 

Для власників приватних домогосподарств, які хочуть стати не тільки автономними від традиційних джерел електроенергії, а й мати можливість отримувати стабільний пасивний дохід, існує державна програма «зелений» тариф. Її механізм полягає в тому, що держава зобов'язується купувати надлишки сонячної енергії у власників СЕС за підвищеним тарифом. Якщо ви хочете під’єднати сонячну станцію для заробітку до цієї програми, компанія SUNSAY Energy допоможе максимально швидко і комфортно оформити «зелений» тариф під ключ.

 

А щоб отримати всю необхідну інформацію та розрахувати вартість сонячної електростанції, відвідайте сайт SUNSAY Energy, де ви знайдете відповіді на всі ваші запитання.

 
Залишити вiдгук
Дякуємо за Ваш відгук. Ми опублікуємо його після модерації.
Залишити заявку:
Дякуємо! Ми зв’яжемося з вами найближчим часом.