SUNSAY Energy

Як працюють сонячні батареї

16.11.20

Популярність сонячної енергетики в Україні не можна недооцінювати. На початку цього року близько 22 тисяч приватних домогосподарств вже використовували енергію з сонячних станцій і попит на них тільки продовжує зростати. Сонячні батареї надійні, служать десятки років, практично не схильні до пошкоджень та зношувань, а також легкі в обслуговуванні. До того ж за останні роки ціни на сонячні елементи впали в кілька разів і продовжують знижуватися. Але перш ніж розповісти як працюють сонячні батареї, розглянемо їх різновиди.

Які бувають панелі?

Зараз  є три види сонячних батарей: монокристалічні, полікристалічні, а також тонкоплівкові. Найпоширенішими вважаються два перші види. Розглянемо їх докладніше.

Монокристалічні — панелі, виготовлені з чистого кремнію. Їх роблять у такий спосіб: у спеціальний розплав кремнію і бору опускають затравочний кристал, а потім обережно підіймають на кілька метрів над розчином. За кристалом витягується вже монокристалічна заготовка, яку розрізають на елементи. Такі фотоелементи мають темно-синє або чорне покриття і квадратну форму з округленими краями. А також найвищу ефективність — від 18 до 23%, тому їх вартість на порядок вище, ніж у інших.

Полікристалічні — панелі, які виготовляють за допомогою охолодження розплаву бору і кремнію. Кристали в такому розчині мають різну форму і орієнтацію, а колір самої панелі яскраво-синій або сріблясто-сірий. Такі панелі мають трохи нижчу продуктивність, ніж монокристалічні — від 15 до 18%. Але постійне удосконалення технологій виробництва, а також нижча вартість роблять їх оптимальним варіантом для енергопостачання.

Принцип роботи сонячних панелей

Щоб зрозуміти, як працюють сонячні батареї, не обов'язково заглиблюватися в складні технічні подробиці. Якщо говорити коротко, то сонячні панелі мають у складі фотоелектричні перетворювачі, завдяки яким енергія сонця трансформується на електричний струм. Фотоперетворювач складається з кремнієвих пластин. Одна з них заряджена електронами, а інша має «дірки» — місця для них. Між пластинами є простір, який не дозволяє надлишковим електронам потрапляти у ту зону, де їх не вистачає.

Коли сонячне світло потрапляє на поверхню панелі, то заряджені електрони рухаються по колу в зонах в одному напрямку та утворюють постійний струм. А спеціальний перетворювач — інвертор — трансформує постійний струм у змінний.

Як можна заробити на сонячних батареях?

Для власників приватних домогосподарств, які хочуть стати не тільки автономними від традиційних джерел електроенергії, а й мати можливість отримувати стабільний пасивний дохід, існує державна програма «зелений» тариф. Її механізм полягає в тому, що держава зобов'язується купувати надлишки сонячної енергії у власників СЕС за підвищеним тарифом. Якщо ви хочете під’єднати сонячну станцію для заробітку до цієї програми, компанія SUNSAY Energy допоможе максимально швидко і комфортно оформити «зелений» тариф під ключ.

А щоб отримати всю необхідну інформацію та розрахувати вартість сонячної електростанції, відвідайте сайт SUNSAY Energy, де ви знайдете відповіді на всі ваші запитання.

 
Залишити вiдгук
Дякуємо за Ваш відгук. Ми опублікуємо його після модерації.
Вiдгуки
Oleg Biletskiy

Свяжитесь с специалистами и рассчитайте. Я думаю, вам помогут. Потому что все зависит от погоды и площади батарей

Ярослав Дубовик

Было бы очень хорошо, если разработают для них материал более дешевый, чем монокристаллический кремний, потому что на сегодняшний день дороговато устанавливать.

Станислав Невский

Я как-то с такой системой был связан по работе. Хоть она и дорогая, но реально окупается. Насколько я знаю, нам планируют повысить цены на электрику, так что если вы владелец загородного дома, покупка будет оправдана.

Anton

Мне обошлась вся станция в 7-8 тыс. $. Дорого конечно, но так как солнечных дней много, надеюсь, быстро окупится. Для вашего климата можно задуматься. А если пасмурных дней очень много в году, то окупится только через лет 30-40.

Андрей Яшин

Чтобы полностью перевести электроснабжение дома на солнечные батареи, нужно $7—8 тыс) это лет 30-40 окупаемости) к тому же в пасмурные дни энергии вырабатывается меньше.

Kostya Symenko

Интересовался этим вопросом и вот что скажу, они могут вообще не окупиться и никто вам так не скажет сможете ли вы сэкономить  или нет.

Вячеслав 123

А я думаю, для вашего климата поставить солнечную электростанцию будет правильным решением, так как солнце светит круглый год, а это значит и выработка будет хорошая.

Михаил Карпенко

Не думаю, что получится сэкономить. Окупаться они будут не один год. Кроме панелей, вам еще надо будет купить к ним много чего: аккумуляторы (для накопления энергии), и учитывайте сервисное обслуживание, которое не очень дешево обходится.

Valerii Gymanyk

Здравствуйте, думаю построить солнечную электростанцию. Подскажите, пожалуйста, кто пользуется, насколько дорого поставить? Смогу ли я сэкономить с помощью батарей?

Залишити заявку:
Дякуємо! Ми зв’яжемося з вами найближчим часом.
Заробляйте на енергії сонця

Отримайте детальний розрахунок для вашого дому – замовляйте консультацію та точний замір даху за допомогою дрона!

Пройти тест Заповніть форму, щоб отримати бонуси
 • Безкоштовний замір даху
  Безкоштовний замір даху
 • Безкоштовний рік технічного огляду станції
  Безкоштовний рік технічного огляду станції
Яку сонячну електростанцію ви бажаєте встановити?
Можна пропустити Далі
Чи є у вас пряме підключення до Обленерго?
Можна пропустити Далі
Якої потужності станцію ви плануєте встановити?
Можна пропустити Далі
Заповніть форму, щоб отримати бонуси

Отримайте детальний розрахунок для вашого дому – замовляйте консультацію та точний замір даху за допомогою дрона!

Заповніть форму, щоб отримати бонуси
 • Безкоштовний замір даху
  Безкоштовний замір даху
 • Безкоштовний рік технічного огляду станції
  Безкоштовний рік технічного огляду станції
final step
SUNSAY Energy. Чіткий сервіс. Легкий досвід. Дякуємо! Ми зв’яжемося з вами найближчим часом.
Сергій
Сергій

консультант