
Як працюють сонячні батареї
Популярність сонячної енергетики в Україні не можна недооцінювати. На початку цього року близько 22 тисяч приватних домогосподарств вже використовували енергію з сонячних станцій і попит на них тільки продовжує зростати. Сонячні батареї надійні, служать десятки років, практично не схильні до пошкоджень та зношувань, а також легкі в обслуговуванні. До того ж за останні роки ціни на сонячні елементи впали в кілька разів і продовжують знижуватися. Але перш ніж розповісти як працюють сонячні батареї, розглянемо їх різновиди.
Які бувають панелі?
Зараз є три види сонячних батарей: монокристалічні, полікристалічні, а також тонкоплівкові. Найпоширенішими вважаються два перші види. Розглянемо їх докладніше.
Монокристалічні — панелі, виготовлені з чистого кремнію. Їх роблять у такий спосіб: у спеціальний розплав кремнію і бору опускають затравочний кристал, а потім обережно підіймають на кілька метрів над розчином. За кристалом витягується вже монокристалічна заготовка, яку розрізають на елементи. Такі фотоелементи мають темно-синє або чорне покриття і квадратну форму з округленими краями. А також найвищу ефективність — від 18 до 23%, тому їх вартість на порядок вище, ніж у інших.
Полікристалічні — панелі, які виготовляють за допомогою охолодження розплаву бору і кремнію. Кристали в такому розчині мають різну форму і орієнтацію, а колір самої панелі яскраво-синій або сріблясто-сірий. Такі панелі мають трохи нижчу продуктивність, ніж монокристалічні — від 15 до 18%. Але постійне удосконалення технологій виробництва, а також нижча вартість роблять їх оптимальним варіантом для енергопостачання.
Принцип роботи сонячних панелей
Щоб зрозуміти, як працюють сонячні батареї, не обов'язково заглиблюватися в складні технічні подробиці. Якщо говорити коротко, то сонячні панелі мають у складі фотоелектричні перетворювачі, завдяки яким енергія сонця трансформується на електричний струм. Фотоперетворювач складається з кремнієвих пластин. Одна з них заряджена електронами, а інша має «дірки» — місця для них. Між пластинами є простір, який не дозволяє надлишковим електронам потрапляти у ту зону, де їх не вистачає.
Коли сонячне світло потрапляє на поверхню панелі, то заряджені електрони рухаються по колу в зонах в одному напрямку та утворюють постійний струм. А спеціальний перетворювач — інвертор — трансформує постійний струм у змінний.
Як можна заробити на сонячних батареях?
Для власників приватних домогосподарств, які хочуть стати не тільки автономними від традиційних джерел електроенергії, а й мати можливість отримувати стабільний пасивний дохід, існує державна програма «зелений» тариф. Її механізм полягає в тому, що держава зобов'язується купувати надлишки сонячної енергії у власників СЕС за підвищеним тарифом. Якщо ви хочете під’єднати сонячну станцію для заробітку до цієї програми, компанія SUNSAY Energy допоможе максимально швидко і комфортно оформити «зелений» тариф під ключ.
А щоб отримати всю необхідну інформацію та розрахувати вартість сонячної електростанції, відвідайте сайт SUNSAY Energy, де ви знайдете відповіді на всі ваші запитання.
Свяжитесь с специалистами и рассчитайте. Я думаю, вам помогут. Потому что все зависит от погоды и площади батарей
Было бы очень хорошо, если разработают для них материал более дешевый, чем монокристаллический кремний, потому что на сегодняшний день дороговато устанавливать.
Я как-то с такой системой был связан по работе. Хоть она и дорогая, но реально окупается. Насколько я знаю, нам планируют повысить цены на электрику, так что если вы владелец загородного дома, покупка будет оправдана.
Мне обошлась вся станция в 7-8 тыс. $. Дорого конечно, но так как солнечных дней много, надеюсь, быстро окупится. Для вашего климата можно задуматься. А если пасмурных дней очень много в году, то окупится только через лет 30-40.
Чтобы полностью перевести электроснабжение дома на солнечные батареи, нужно $7—8 тыс) это лет 30-40 окупаемости) к тому же в пасмурные дни энергии вырабатывается меньше.
Интересовался этим вопросом и вот что скажу, они могут вообще не окупиться и никто вам так не скажет сможете ли вы сэкономить или нет.
А я думаю, для вашего климата поставить солнечную электростанцию будет правильным решением, так как солнце светит круглый год, а это значит и выработка будет хорошая.
Не думаю, что получится сэкономить. Окупаться они будут не один год. Кроме панелей, вам еще надо будет купить к ним много чего: аккумуляторы (для накопления энергии), и учитывайте сервисное обслуживание, которое не очень дешево обходится.
Здравствуйте, думаю построить солнечную электростанцию. Подскажите, пожалуйста, кто пользуется, насколько дорого поставить? Смогу ли я сэкономить с помощью батарей?