SUNSAY Energy

Як заробити на сонячних батареях

28.02.20

Заробіток на сонячній енергії в Україні вже перестав бути темою, гідної уваги наукової фантастики. Продаж електроенергії державі вже зараз приносить власникам фотомодулів тисячі гривень. 

Як заробляти на сонячних батареях в Україні

Заробіток на сонячних батареях можливий коли власник сонячної електростанції не тільки покриває свою власну потребу в електриці, але і продає її надлишок державі. В Україні ця схема називається "зеленим" тарифом – держава зобов'язалася викуповувати у бізнесу і приватних осіб надлишки електроенергії. 

Скільки коштує встановити електростанцію

Як заробити на електроенергії? Купівля сонячних батарей - це ваші стратегічні інвестиції в майбутнє, але це все ж інвестиція, що вимагає певного капіталу. Ціна батарей залежить від її потужності. У середньому, вартість сонячної електростанції, потужністю 10 кВт буде становити приблизно 8 000 доларів (для уточнення просимо звернутися до фахівців SUNSAY Energy). Як правило, в цю суму входить проектування сонячної електростанції, вартість всього обладнання та інсталяція фотомодулів. 

Вартість сонячних панелей постійно знижується. За останні сорок років ціна на фотомодулі впала в 250 разів. Причина в еволюцію їх технічних параметрів, розвинені країни інвестують мільйони. Крім того, парламенти приймають закони, які мотивують стрімке зростання "зеленої енергетики". Результат очікуваний: кожен рік ціна обладнання все більше і більше радує споживачів. 

Термін окупності

Час, за який ви повернете собі вкладені в фотомодулі інвестиції залежить від того, чи буде продаж сонячної енергії державі. Все просто – сонячна електростанція, як бізнес. Продавати електроенергію державі набагато вигідніше, ніж її споживати самому. Ще один важливий параметр – потужність сонячної електростанції. Чим вона потужніша, тим швидше вкладені кошти повернуться. 

З 2020 року оплата за надлишок згенерованої електроенергії, яка йде в загальну мережу для продажу за "зеленим" тарифом, становить 0,16 євро за кВт (близько 4.3 грн). З 2025 року тариф дещо знижується - до 0.14 євро (близько 3,76 грн).  Як ми вже писали вище, дохід від сонячних батарей залежить від потужності сонячної електростанції. Найбільш зручний інструмент для підрахунку прибутковості - це онлайн-калькулятор на офіційному сайті Sunsay Energy. Найпростіші підрахунки дають наступну інформацію:

 • 10 кВт - близько 6 років
 • 30 кВт - 4.5 роки

​​Точну відповідь на питання, скільки можна заробити на батареях – це предмет дискусій практиків. Однак дія "зеленого" тарифу в будь-якому випадку перетворює ваші сонячні панелі в бізнес-інструмент.  Це означає, що ви не тільки покриваєте свої потреби в чистій електроенергії, але і заробляєте на різниці між зненерованою і використаною вами електрикою.

Щоб продати державі електрику за "зеленим тарифом", необхідно подати правильно складені документи в Обленерго.  Як правило, станцію реєструють за місяць. Коштувати це буде близько 8 000 грн.

Скільки можна заробити на сонячній електростанції

 Точна цифра залежить від безлічі нюансів, урахування яких дозволить "вичавити" з сонця по-максимуму:

 •  Якість фотоелементів в брендових панелях набагато вища, ніж в дешевих.  Побічний ефект - більш висока ціна​
 • Кут нахилу.  Експертний фахівець визначить найбільш оптимальний кут, під яким сонячні панелі будуть вбирати найбільшу кількість сонячної енергії​
 • Особливості місцевості.  Для монтажу обладнання вибирається місце без світлових перешкод або об'єктів, що викликають затінення - дерева, стовпи, більш високі сусідні будівлі.

Напевно ви переконалися, що заробіток на сонячній енергетиці – цілком досяжна мета. Зацікавилися? Зверніться до фахівців компанії SUNSAY  Energy за консультацією - ми завжди раді допомогти вам!

 

Залишити вiдгук
Дякуємо за Ваш відгук. Ми опублікуємо його після модерації.
Вiдгуки
S.L.

Уточняйте в вашем Облэнерго, вам там подскажут. Но по отзывам хороший ACE6000. Многие его ставлят.

Alexey

Подскажите пожалуйста, какой счетчик лучше установить для панелей 30 кВт?

Igor Kalinskiy

Мне так и сказали, начисления будут с моменты подключения зеленого тарифа, а не установки счетчика. На это у меня и потерялись мои 730 кВт.

Святослав

У вас именно счетчик был и не защитали?

Виктор Барыкин

У меня был подобный случай. 2 года назад за 2 месяца пустой работы потерял 1500 долларов. В прошлом году со мной рассчитались с момента установки счетчика, но так как это был декабрь-январь, сумма была уже совсем не та.

AleX

Якщо у вас є всі потрібні папери, немає за що переживать. Раніше гроші починали зараховуватись з моменту встановлення лічильника, а зараз вже трохи не так. Є пару випадків, коли станція працювала просто так.

Степан Кулик

Проблем не должно быть, если у вас есть договор об электроснабжении необходимой мощности. А если его нет, потратитесь на то, чтобы его получить.

Mixail Kalinichenko

Здравствуйте, интересует вопрос о зеленом тарифе. С кем бы не консультировался, все говорят сначала заказать оборудование, все установить, подключить, а только потом подавать заявление на подключение зеленого тарифа. Не может случайно быть такого, что мне откажут? И как понять, всё ли подходит и готово для того, чтобы подключать ЗТ?

Залишити заявку:
Дякуємо! Ми зв’яжемося з вами найближчим часом.
Заробляйте на енергії сонця

Отримайте детальний розрахунок для вашого дому – замовляйте консультацію та точний замір даху за допомогою дрона!

Пройти тест Заповніть форму, щоб отримати бонуси
 • Безкоштовний замір даху
  Безкоштовний замір даху
 • Безкоштовний рік технічного огляду станції
  Безкоштовний рік технічного огляду станції
Яку сонячну електростанцію ви бажаєте встановити?
Можна пропустити Далі
Чи є у вас пряме підключення до Обленерго?
Можна пропустити Далі
Якої потужності станцію ви плануєте встановити?
Можна пропустити Далі
Заповніть форму, щоб отримати бонуси

Отримайте детальний розрахунок для вашого дому – замовляйте консультацію та точний замір даху за допомогою дрона!

Заповніть форму, щоб отримати бонуси
 • Безкоштовний замір даху
  Безкоштовний замір даху
 • Безкоштовний рік технічного огляду станції
  Безкоштовний рік технічного огляду станції
final step
SUNSAY Energy. Чіткий сервіс. Легкий досвід. Дякуємо! Ми зв’яжемося з вами найближчим часом.
Сергій
Сергій

консультант