SUNSAY Energy

Як зробити сонячну панель

18.01.21

Альтернативна енергетика може стати відмінним варіантом для тих власників домогосподарств, хто хоче знизити комунальні платежі. До того ж завдяки сонячній електростанції можна заробляти, підключившись до «зеленого» тарифу. Але через вартість сонячної станції, не всі можуть дозволити собі таку установку. Щоб знизити ціну комплекту сонячної електростанції, деякі вирішують зробити сонячну панель самостійно. Чи доцільно це? З'ясовуймо.

Що потрібно, щоб зібрати СЕС

Перш ніж переходити до процесу збірки, слід не тільки провести розрахунок сонячної електростанції, а й визначитися з відповідним простором для установки панелей. Якщо ви хочете розмістити сонячну станцію на ділянці або на даху, важливо, щоб станція перебувала в найсонячнішій зоні. У разі, якщо ви не визначите найбільш ефективну ділянку, то на вас чекає переплата —  адже навіть найменше затінення впливає роботу всієї станції.

Для того, щоб визначити зону найвищої продуктивності майбутньої станції, фахівці SUNSAY Energy проводять спеціальні зйомки з квадрокоптера. За допомогою спеціального програмного софту можна максимально точно проаналізувати ділянку і знайти те місце, де панелі будуть працювати на повну потужність.

З чого виготовляється сонячна панель

Коли ви визначилися з місцем максимальної ефективності, а також з типом станції, то можете приступати до самостійної збірки фотомодулів. Контрукція кожної батареї складається з алюмінієвої рами, загартованого скла, двох герметиків, сонячної панелі, задньої кришки та розподільної коробки. Сама ж панель складається з фотоелектричних комірок — їх кількість залежить від бажаної потужності. 

Також виберіть, з якого матеріалу будуть зроблені ваші панелі: це можуть бути монокристалічні, полікристалічні або тонкоплівкові пластини. Кожна з них має свій рівень ККД і відповідну вартість. Найдорожчими і найбільш ефективними вважаються монокристалічні модулі. Якщо ж ви плануєте заощадити і, припустимо, скористатися тонкоплівковими модулями, то вони будуть мати низький ККД, а розміри сонячних панелей будуть більше.

З якими проблемами ви можете зіткнутися

В інтернеті є безліч варіантів самостійної збірки сонячних панелей, але ми вам розповімо про головну проблематику. Наприклад, основна причина, через яку у більшості людей виникають труднощі під час самостійного виробництва —  погана спайка. Припустимо, ви зібрали сонячну батарею з 24 елементів, але сила струму маленька, а опір навпаки, високий. В такому випадку, контакти були невдало пропаяні і потрібно знову перебирати всю установку. До того ж потрібно бути дуже обережним з модулями — якщо ви його випадково пропаяли або на поверхні з'явилася тріщина, то доведеться купувати новий матеріал і починати все заново.

До того ж, деякі недобросовісні виробники, які продають низькосортні фотоелементи для збірки. Наприклад, бренд заявляє, що струм короткого замикання елемента буде 5,59 А, а замість цього видає 4 А в кращому випадку. Через привабливу ціну потенційний покупець не розбирається, якої якості елемент, а потім вся станція не видає потрібну потужність. Тому, краще двічі подумати, чим купувати дешеві деталі на Aliexpress.

Якщо ви вирішили, що самостійно збірка обійдеться вашим нервам дорожче, ніж професійна, фахівці SUNSAY Energy проконсультують вас з усіх питань. У тому числі розкажуть скільки коштує сонячна батарея, а також проведуть детальний розрахунок вашої майбутньої станції. На додаток, компанія цінує своїх клієнтів, тому використовує найкраще обладнання —  сонячні панелі рівня TIER 1. Це панелі найвищої якості, що мають високу продуктивність та довговічність. Для того, щоб ваша майбутня станція використовувала весь потенціал сонця.

 
Хочете максимально вигідно і ефективно використовувати енергію сонця - звертайтеся до експертів Sunsay Energy Замовте безкоштовний вимір даху нашим інженерам
Перевірте номер
Дякуємо! Ми зв’яжемося з вами найближчим часом.
Хочете максимально вигідно і ефективно використовувати енергію сонця - звертайтеся до експертів Sunsay Energy Замовте безкоштовний вимір даху нашим інженерам
Перевірте номер
Дякуємо! Ми зв’яжемося з вами найближчим часом.
Залишити заявку:
Перевірте номер
Дякуємо! Ми зв’яжемося з вами найближчим часом.