SUNSAY Energy

Які сонячні панелі кращі?

24.01.20

Отже, ви вирішили придбати сонячні батареї. Відвідали декілька сайтів – визначили приблизну вартість, але так і не зрозуміли, які сонячні батареї кращі. Ринок пропонує різні типи панелей, дає гарантовану генерацію електрики і / або додатковий дохід (на ваш розсуд) та незалежність від обленерго. Ще більше варіантів знаходяться в дослідній експлуатації або на етапі розробки – більш ефективних, більш вигідних. Ми порівняємо різні варіанти модулів з кристалічного кремнію, щоб відповісти на питання, які сонячні панелі кращі.

Король ринку - кристалічний Кремній

Фотосистема – це панель, що складається з безлічі окремий фотоелементів. Самі фотоелементи виробляються з матеріалів, характеристики яких відрізняються один від одного. Стандартна пропозиція на українському ринку – це кремнієві панелі. Кремній – напівпровідник, який є другим за поширеністю елементом на Землі. Ще з середини XX століття вчені відзначили фотоелектричний ефект кремнію, що стало можливістю та початком розвитку сонячних панелей. Як все відбувається? При дії фотонів світла на неоднорідну напівпровідникову структуру, виникає фотоелектричний ефект, на основі якого відбувається рух електронів. Кількість цих електронів, інтенсивність їх руху і, в результаті, сила струму залежать від того, яка кристалічна структура кремнію.  Тому ми продовжимо розповідати про типи панелей і їх коефіцієнт корисної дії (ККД).

Монокристалічні кремнієві батареї

Монокристалічні  панелі складаються з кремнію, у якого ідеальна структура кристалу. У монокристалічних панелей комірки кристалу розміщені однорідно і щільно, а наявність домішок – мінімальна. Відповідно колір та поверхня таких панелей також однорідна. В результаті отримуємо концентрований згусток атомів структурованого кремнію, що позитивно впливає на ККД – близько 22-25%. Тому для отримання бажаного струму при такій ефективності потрібні панелі меншої площі. На кінець минулого року монокристалічні модулі займали майже четверту частину світового ринку. Чому ж тоді не 90%? Тому що виготовлення монокристалічних панелей - складний та дорогий процес. Висновок: монокристалічні батареї – максимально ефективні, але вони недешеві. 

Переваги:

  • Найбільша віддача – 20-22%
  • Займають меншу робочу площу
  • Більш довговічні (стандартна гарантія – 25 років)

Недоліки:

  • Ціна – дорожчі альтернативних варіантів

Полікристалічні кремнієві батареї

Полікристалічні панелі виготовляються з кремнію, проте відрізняються від монокристалічних розміром, орієнтацією кристалів і наявністю домішок (фрагменти перероблених батарей або промислові відходи кремнію). Комірка складається з деякого числа кристалів більш дрібного розміру, спрямованих один до одного під різним кутом. Це обладнання ефективно трансформує світло в електроенергію, його ККД близько 18-20%. Виробництво цього виду батарей обходиться дешевше, відходів - менше. Висновок: вони більш доступні споживачеві і займають більше 50% ринку сонячної енергетики.

Переваги:

  • Дешевші у виробництві 

Недоліки:

  • Більш низький ККД – 15-20%
  • Займають більшу робочу площу

Тонкоплівкові сонячні елементи (ТСЕ)

Цього типу геліосистеми працюють за схожим принципом - спеціальна тонка плівка, що збирає світло з Сонця, наклеюється на підкладку (пластик, метал, скло). Її товщина – кілька мікрометрів, цим і пояснюється їх гнучкість і легкість. Коли ви читаєте про "сонячні вікна", пам'ятайте, що мова йде саме про ТСЕ, що наносяться на віконне простір. Якщо ж ви орієнтуєтеся на ТСЕ в сонячних панелях, то тут ситуація змінюється. За технологією, плівка "затискається" між двома скляними пластинами, що вельми ускладнює панель. ККД цих геліосистем становить 15-20%. Крім того, оскільки для виробництва ТСЕ потрібно деяку кількість рідкоземельних елементів, ціна на ці батареї досить висока.

Обирати клієнту

Після цього невеликого огляду ви захоче отримати коротку відповідь на питання, які сонячні батареї кращі. Компанія SunSay Energy рекомендує вам зупинитися на кремнієвих сонячних модулях. Тонкоплівкові варіанти, безумовно, обійдуться дешевше, однак через порівняно невисоку віддачу необхідно буде більше купити. Для приватних домоволодінь кремнієві сонячні батареї – ідеальний варіант. Якщо площа, що виділяється для сонячної електростанції, невисока, то варто зупинитися на високоефективних монокристаллах. Зателефонуйте нам і наші сертифіковані фахівці підберуть систему, яка максимально вигідно підходить вашим умовам. Чекаємо на ваш дзвінок!

 

Хочете максимально вигідно і ефективно використовувати енергію сонця - звертайтеся до експертів Sunsay Energy Замовте безкоштовний вимір даху нашим інженерам
Перевірте номер
Дякуємо! Ми зв’яжемося з вами найближчим часом.
Хочете максимально вигідно і ефективно використовувати енергію сонця - звертайтеся до експертів Sunsay Energy Замовте безкоштовний вимір даху нашим інженерам
Перевірте номер
Дякуємо! Ми зв’яжемося з вами найближчим часом.
Залишити заявку:
Перевірте номер
Дякуємо! Ми зв’яжемося з вами найближчим часом.