SUNSAY Energy

Закон про «зелений» тариф

07.02.20

“Зеленим” тарифом (ЗТ) називають спеціальну урядову програму для розвитку відновлювальних джерел енергії в Україні. Закон про “зелений” тариф дає можливість власникам сонячних електростанцій перетворювати надлишки згенерованої електроенергії в свій пасивний дохід. Домогосподарствам доходи за “зеленим” тарифом сплачує обленерго в особі так званих "Постачальників універсальних послуг", саме вони приймають і поставляють електроенергію, а бізнесу – ДП "Гарантований покупець". “Зеленим” тариф цілком і повністю дотується державою, оскільки витрати обленерго і частково ДП компенсуються компанією "Укренерго". Розмір компенсації вже закладено в тариф на передачу електроенергії.

“Зелений” тариф в Україні: закон

Закон про “зелений” тариф з'явився в 2009 році і здійснив справжній прорив альтернативної енергетики в Україні. Вперше власники приватних сонячних електростанцій і підприємці могли не тільки споживати згенеровану електроенергію для власних експлуатаційних потреб, а й гарантовано продавати державі її надлишки. Новація привела до стрімкого розвитку української альтернативної енергетики.

Умови підключення Зеленого тарифу

Законодавче нововведення повинно стимулювати розвиток сегмента приватних сонячних станцій. При цьому держава гарантувала, що:

 1. Прив'яже розмір ЗТ до євровалюти і його проіндексує, якщо виникне необхідність
 2. Буде в обов'язковому порядку купувати у приватних осіб і підприємців надлишок електроенергії, вироблений сонячною станцією
 3. Не буде заважати учасникам експерименту виробляти і збувати даний тип електроенергії
 4. Відмовиться від ліцензування діяльності з виробництва сонячної електроенергії 

​​Як зазначено в законі про зелений тариф, перевагами програми можуть користуватися кожен виробник зеленої енергії. Це може бути приватна сонячна електростанція під зелений тариф і комерційна електростанція. Як вказується в ст. 17-1 документа, величина потужності сонячної електростанції для домогосподарств не повинна перевищувати 30 кВт. Якщо до програми хочуть приєднатися власники квартир, то їм доцільно оформити енергетичний кооператив.

За існуючим законодавством, ставка ЗТ стабільна для домогосподарств – 0,16 євро. Через 5 років, з 1 січня 2025 року ціна закупівлі знизиться до 0,14 євро. В результаті дії “зеленого” тарифу ваша сонячна електростанція окупиться протягом найближчих 5-6 років, а в подальшому майбутньому дозволить отримувати стабільний пасивний дохід.

Чи скасували “зеленого” тариф?

Квітень 2019 року. Парламент приймає за основу проект закону №8449, яким внесли важливу змінуу: документ вимагав, щоб фотомодулі розташовувалися виключно на дахах та/або фасадах будинків та інших капітальних споруд. 

В серпні 2019 року законопроект №10357 виправляє цю умову. Попередній варіант закону визначав, що до ЗТ можна підключитися, якщо твої сонячні панелі розташовані на "дахах і/або фасадах будівель та інших капітальних конструкцій", то останній законопроекті взагалі не вказував місце установки. Це значить, що законодавець дозволяє розміщувати сонячні батареї як на дахах та/або фасадах будинків, так і на землі.

До якого року діє?

Термін дії цієї фінансової пільги “зеленого” тарифу позначений до 2030 року. Після 2030 року програмуа “зеленого” тарифу буде призупинена. Однак, цього не варто боятися, так як дана урядова ініціатива буде тривати ще десятиліття – цього достатньо не лише для окупності сонячних панелей, а й для стабільного пасивного заробітку. Можливо через десять років зелений тариф прирівняють до вартості електроенергії із загальної мережі. 

Встановлення сонячної електростанції залишається вигідною інвестицією в стабільність, безпеку і комфорт. А “зелений” тариф дозволяє добре заробити. Зв'яжіться з фахівцями компанії Sunsay Energy, і ми підберемо вам обладнання, яке відповідає саме на ваші потреби!

 

Залишити вiдгук
Дякуємо за Ваш відгук. Ми опублікуємо його після модерації.
Вiдгуки
Игорь Моравский

Уже давно жалуются на такую ситуацию, тк начисления начинаются только после зт. Не знаю, возможно, вам просто повезло.

Алексей

У меня установили счетчик за неделю до того, как подлючили зт, но начисления пришли и за время, когда счетчик работал еще без подключения зт.

Denis1902

Не соглашусь. Вообще обычно начислять начинают с моменту оформления зеленого тарифа. Дата установки может совпадать с этим днем, а может и нет.

Іван Володимирович

З того моменту, як ви встановите лічильник. У нас було так.

Андрей Павлов

Между тем, как устанавливается счетчик и подключается зеленый тариф, обычно проходит время. Скажите, пожалуйста, начисления будут с момента установки счетчика или уже с момента подключения к зт?

Вадим

Я з Житомирської області, користуюсь панелями вже років 5. На вирішення всіх проблем і питань під час підключення пішло немало часу, але зараз все влаштовує. З виплатами також іноді є затримки, але зазвичай виплачують вчасно. Рекомендую.

Alex09

Подключал в 2020 году. По времени все эти вопросы заняли где-то полтора-два месяца. Терпимо. Бывает и похуже.

Владислав Мищенко

Оформлял зеленый тариф 2 года назад, проблем с подключением вообще никаких не было. Правда, сейчас частенько задерживают выплаты и могут за апрель, например, выплатить в конце мая. Но это же все в наших интересах, можно и подождать.

Андрей Павлов

Кто-то подключался в 2021 году уже? Интересует вопрос, как как заработать на электричестве. Насколько быстро можно все оформить и нет ли проблем с облэнерго, потому что, слышал, был не один случай, когда в облэнерго долго не соглашались подключать зеленый тариф. Расскажите, пожалуйста. И как они выплачивают? Без задержек? как заработать на электричестве

Залишити заявку:
Дякуємо! Ми зв’яжемося з вами найближчим часом.
Заробляйте на енергії сонця

Отримайте детальний розрахунок для вашого дому – замовляйте консультацію та точний замір даху за допомогою дрона!

Пройти тест Заповніть форму, щоб отримати бонуси
 • Безкоштовний замір даху
  Безкоштовний замір даху
 • Безкоштовний рік технічного огляду станції
  Безкоштовний рік технічного огляду станції
Яку сонячну електростанцію ви бажаєте встановити?
Можна пропустити Далі
Чи є у вас пряме підключення до Обленерго?
Можна пропустити Далі
Якої потужності станцію ви плануєте встановити?
Можна пропустити Далі
Заповніть форму, щоб отримати бонуси

Отримайте детальний розрахунок для вашого дому – замовляйте консультацію та точний замір даху за допомогою дрона!

Заповніть форму, щоб отримати бонуси
 • Безкоштовний замір даху
  Безкоштовний замір даху
 • Безкоштовний рік технічного огляду станції
  Безкоштовний рік технічного огляду станції
final step
SUNSAY Energy. Чіткий сервіс. Легкий досвід. Дякуємо! Ми зв’яжемося з вами найближчим часом.
Сергій
Сергій

консультант