SUNSAY Energy

Законопроект № 10357 на стороні альтернативної енергетики

22.07.19

Неприємним наслідком розгляду нещодавніх змін до закону «Про альтернативні джерела енергії», стало виникнення багатьох чуток стосовно майбутнього розвитку сонячної енергетики. Проте, на минулому тижні був прийнятий законопроект № 10357. І тепер маємо всі підстави, щоб надати обґрунтовані відповіді на найбільш суперечливі питання.
 

1. Що з наземними сонячними електростанціями?

Зелений тариф для наземних сонячних електростанцій (СЕС) залишається у силі. Автори закону 10357 внесли поправку до пункту, де описується тарифікація «зеленого» тарифу (ЗТ). З пункту прибрали обов’язкову умову розміщення СЕС на дахах та/або фасадах будівель та інших капітальних спорудах. Тобто, єдиний тариф встановлюється для всіх власників сонячних електростанцій потужністю до 30 кВт, незалежно від їх розташування.

 

2. Який розмір тарифу?

Розмір «зеленого» тарифу для приватних домогосподарств, залишається на тому ж рівні, що був встановлений до прийняття закону № 8449-д. Коефіцієнт ЗТ для сонячних електростанцій потужністю до 30 кВт наступний:

Розмір зеленого тарифу

У перерахунку в євро, вартість складатиме:

З 1.01. 2019 по 31.12.2019 — 0,18 євроцентів/ 1кВт⋅год

З 1.01. 2020 по 31.12.2024 — 0,16 євроцентів/ 1кВт⋅год

З 1.01. 2025 по 31.12.2029 — 0,14 євроцентів/ 1кВт⋅год

 

3. Чи буде прив’язка до євро?

Так, прив’язка до євро залишається. У законопроекті чітко зазначено, що фіксований мінімальний розмір ЗТ для власників приватних СЕС, встановлюється шляхом перерахування в євро «зеленого» тарифу за офіційним курсом НБУ на зазначену дату. Розрахунок відбувається за правилами Закону «Про альтернативні джерела енергії», що були встановлені 1 січня 2009 року.
Окремо зазначимо, що даний законопроект ще не підписаний президентом, тому не вступив у повну силу. Проте, Володимир Зеленський публічно обіцяв посприяти розвитку альтернативної енергетики в Україні. Отже, можна зробити висновок, що законопроект незабаром буде підписаний і влада готова прислухатися до інвесторів. Тому відкладаємо паніку на “потім” і починаємо проектувати СЕС.

Залишити вiдгук
Дякуємо за Ваш відгук. Ми опублікуємо його після модерації.
Вiдгуки
Ruslan Krylev

Спасибо, за то, что разъяснили.

Митя

Контроллер заряда и инвертор с зарядным устройством определяют степень заряда аккумуляторной батареи через уровень напряжения на аккумуляторной батарее. В инверторе есть вся необходимая информация о нагрузке, так как вся нагрузка подключена через него. Он может программироваться так, как нужно пользователю.

Ruslan Krylev

А как инвертор с зарядным устройством и контроллер определяют степень заряда аккумуляторной батареи при параллельном соединении, если ничего не известно о нагрузки? Я имею ввиду использование с приоритетом солнечны батарей.

Митя

Да, все правильно. В случае с сетевым инвертором все просто – на его выход подключается цепочка солнечных батарей, а выход его подключают к сети 220 Вт через автомат.

Ruslan Krylev

Тема для меня новая, не со всем разобрался еще. Правильно понимаю, что для сетевых инверторов контроллер заряда не требуется при использовании солнечных батарей, но для инверторов с зарядным устройством нужен? И еще может кто посоветует вариант включений?

Митя

Да. В таком случае энергия от солнечных панелей используется в первую очередь, а если ее будет недостаточно, то дополнительно используется энергия из сети. Но, если отключат сетевое электричество, то солнечную энергию не получится использовать.

Dan Kh

Да. Конечно такой вариант возможен. Как альтернативный вариант, можете установить инвертор, который будет подмешивать электричество от солнечной электростанции в сеть 220 Вт.

Ruslan Krylev

Не по теме, но интересует такой вопрос. Есть вариант, чтобы солнечная станция работала без аккумулятора, то есть без накопления электричества на прямую с преобразователем и конвертором?

Залишити заявку:
Дякуємо! Ми зв’яжемося з вами найближчим часом.
Заробляйте на енергії сонця

Отримайте детальний розрахунок для вашого дому – замовляйте консультацію та точний замір даху за допомогою дрона!

Пройти тест Заповніть форму, щоб отримати бонуси
 • Безкоштовний замір даху
  Безкоштовний замір даху
 • Безкоштовний рік технічного огляду станції
  Безкоштовний рік технічного огляду станції
Яку сонячну електростанцію ви бажаєте встановити?
Можна пропустити Далі
Чи є у вас пряме підключення до Обленерго?
Можна пропустити Далі
Якої потужності станцію ви плануєте встановити?
Можна пропустити Далі
Заповніть форму, щоб отримати бонуси

Отримайте детальний розрахунок для вашого дому – замовляйте консультацію та точний замір даху за допомогою дрона!

Заповніть форму, щоб отримати бонуси
 • Безкоштовний замір даху
  Безкоштовний замір даху
 • Безкоштовний рік технічного огляду станції
  Безкоштовний рік технічного огляду станції
final step
SUNSAY Energy. Чіткий сервіс. Легкий досвід. Дякуємо! Ми зв’яжемося з вами найближчим часом.
Сергій
Сергій

консультант