SUNSAY Energy

Заробіток на сонячній енергії в Україні

15.02.20

За даними на липень 2019 року, понад 12 тисяч українців вже встановили сонячні електростанції на своїх будинках, а їх сукупна потужність досягла 280 МВт. Якщо перевести на мову грошових вкладень, то інвестиції українців в сонячну енергію для домашнього використання становлять € 240 млн, судячи з даних Державного агентства з енергоефективності та енергозаощадження України. За кількістю встановлених домашніх сонячних електростанцій, в топі перебувають Київська, Тернопільська та Дніпропетровська області.

Для українців, основним стимулом переходу на відновлювальні джерела енергії є не тільки екологічна усвідомленість, економія на рахунках за електрику, а й перспектива заробітку на продажу електроенергії державі за "зеленим тарифом". Розберемося, як і скільки можна заробити, встановивши сонячні батареї на даху будинку. А ще, яку суму потрібно вкласти, щоб купити та встановити сонячну електростанцію.

Вартість покупки й встановлення сонячної електростанції для заробітку та економії

Вартість виробництва самих сонячних панелей падає з року в рік, що значить вони стають більш доступними для покупки й встановлення середньостатистичному українцеві. Сьогодні, для того щоб сонячну електростанцію для економії та заробітку  в приватному будинку, потрібно вкласти від €8000 сонячну електростанцію на 8-10 кВт. Можна сказати, що вкладення в 1 кВт енергії сонця досягає €800 - €1000.

Термін окупності сонячної електростанції й заробіток

Для того, щоб в Україні побудувати бізнес і заробляти на сонячній енергії, необхідно враховувати вартість обладнання сонячної електростанції та поточної продуктивності. У разі роботи сонячних панелей потужністю 10 кВт круглий рік, загальна продуктивність буде коливатися від 10 до 14 МВт.

Експерти в області сонячної енергетики України стверджують, що з 2020 року на сонячній електростанції потужністю 8 кВт, враховуючи ставку 16,0 євроцента за кВт / год до 2025 року, і 14,0 євроцента кВт / год до 2030 року, можна заробити:

● від €5443 за наступні п'ять років;      

● від €4605 з 2025 рр. по 2030 рр.      

У підсумку, станція такої потужності повністю окупитися за 4-6 років, а за 20 років принесе подвійний прибуток.

Розберемо сонячну електростанцію, як приватний бізнес, на прикладі. Для приватного будинку, з площею 120 - 140 м², в якому живе сім'я з трьох осіб, встановили сонячні панелі потужністю 9 кВт. З огляду на параметри продуктивності, СЕС забезпечить 9 -10 мВт на рік. Приблизно 70% виробленої енергії піде на постачання будинку електрикою, а що залишилися 30%  —  продати за "зеленим тарифом" і заробляти. На основі закону і постанови НКРЕКП №1678, з 1 січня 2020 року по 31 грудня 2024 року, ціна за продаж 1 кВт сонячної енергії складе близько 457 грн.

Команда SUNSAY Energy розробила спеціальний сонячний калькулятор, щоб допомогти вам розрахувати дохід і окупність, в залежності від енергоспоживання будинку та потужності СЕС. Ми готові допомогти визначитися з концептом і ефективністю сонячної електростанції, відповідно до вашого запиту, для цього зателефонуйте або напишіть нам.

 

Хочете максимально вигідно і ефективно використовувати енергію сонця - звертайтеся до експертів Sunsay Energy Замовте безкоштовний вимір даху нашим інженерам
Перевірте номер
Дякуємо! Ми зв’яжемося з вами найближчим часом.
Хочете максимально вигідно і ефективно використовувати енергію сонця - звертайтеся до експертів Sunsay Energy Замовте безкоштовний вимір даху нашим інженерам
Перевірте номер
Дякуємо! Ми зв’яжемося з вами найближчим часом.
Залишити заявку:
Перевірте номер
Дякуємо! Ми зв’яжемося з вами найближчим часом.