SUNSAY Energy

Зелений тариф для фізичних осіб

30.06.22

Сьогодні встановлені для приватних домогосподарств сонячні станції не просто вирішують проблему електропостачання, це рішення через 5-6 років, після закінчення терміну окупності, стає джерелом стабільного пасивного доходу. Таку нагоду відкриває «зелений тариф» для фізичних осіб. Програма передбачає взаємодію з державною електромережею та вимагає дотримання низки умов щодо підключення.

«Зелений тариф» для фізичних осіб — як правильно заробляти на альтернативній енергії

 

Європейська тенденція переходу на альтернативні джерела електроенергії з 2015 року успішно реалізується серед приватних споживачів України. Поточна програма розпланована до 2030 року, після чого очікується перегляд її положень та умов.

Сонячні панелі, які встановлюються у приватному домоволодінні, розглядаються як перспективне вкладення коштів. На початок 2022 року по всій країні було зафіксовано понад 45 тисяч домашніх станцій, що успішно працюють, і це далеко не межа. Приватна СЕС дає її власникам низку очевидних переваг та дозволяє з більшою впевненістю дивитися у майбутнє.

Що пропонує програма

 

"Зелений тариф" для приватних осіб передбачає закупівлю у приватних осіб потужностей, згенерованих альтернативними джерелами енергії. У рамках програми можливе надання кредиту на придбання фотомодулів або часткова компенсація витрат на проектування та монтаж СЕС, якщо такий варіант передбачений державними та банківськими структурами.

Зниження витрат на комунальні платежі спостерігається одразу після запуску станції в експлуатацію. Чистий дохід власникам приватного домоволодіння вдається отримати за кілька років, коли дороге вкладення повністю окупиться.

Підключити «зелений тариф» для домогосподарств можна за умови виконання низки умов:

 • Сонячна станція встановлена на покрівлі приватного будинку або території, що примикає до нього;
 • Потужність точки підключення до стаціонарної енергомережі відповідає сумарній потужності фотомодулів. Згідно з програмою, ця величина не повинна перевищувати 30 кВт.
 • Обладнання приватної СЕС має сертифікати та паспорт, які відповідають вимогам чинного законодавства.

Щоб продаж зеленої енергії реалізовувався з максимальною вигодою для власника приватної СЕС, фахівці SUNSAYEnergy оцінюють положення покрівлі або фасаду щодо сторін світла, вибираючи спосіб встановлення та орієнтації фотомодулів, у якому вони працюватимуть з найкращою ефективністю. Коригування параметрів сонячних панелей у процесі експлуатації забезпечується завдяки режиму онлайн-моніторингу через спеціальний додаток.

Гарантії держави для власників приватних СЕС

 

«Зелений тариф» для домогосподарств має на увазі придбання Обленерго всього обсягу невикористаної домоволодінням потужності – це гарантує держава. За облік потоків електроенергії відповідає двонаправлений лічильник. За фіксованою ставкою в повному обсязі оплачується різниця між згенерованою та спожитою потужністю. Ставка «зеленого тарифу» на поточний момент становить 0,16 євроцентів/кВт*година, з 2024 року це значення зменшиться до 0,14 євроцентів. Перерахунок вартості у гривні відбувається щокварталу залежно від коливань курсу.

Процедура підключення до програми

 

Щоб активувати «зелений тариф» для фізичних осіб, потрібно пройти нескладну процедуру підготовки та оформлення СЕС:

 1. Замовлення проекту та монтаж станції .
  На цьому етапі відбувається встановлення фотомодулів, інверторного вузла.
 2. Оформлення заяви до Обленерго на підключення станції до стаціонарної енергомережі .
  До документа прикладають схему приєднання, сертифікати обладнання.
 3. Організаційно-технічні заходи щодо монтажу та підключення СЕС до державної мережі .
  У процесі роботи монтують двонаправлений лічильник, на підставі даних якого проводитимуться розрахунки за «зеленим тарифом».
 4. Укладання договору з Обленерго .
  Для цього на об’єкт виїжджає представник держструктури. Документи підписують після огляду станції, вказуючи дійсний розрахунковий рахунок власника СЕС для перерахування коштів за зелену енергію.

У середньому вся процедура займає трохи більше півтора місяця, після чого власник сонячної електростанції отримує повністю готову до експлуатації систему.

Організація розрахунків за «зеленим тарифом»

 

Оплаті за пільговим тарифом підлягає частина згенерованої фотомодулями енергії. Насамперед потужності скеровуються на покриття власних потреб домоволодіння. Залишок електрики передається до мережі. На підставі показань двонаправленого лічильника щомісяця вираховується різниця між відданою та спожитою від мережі електроенергією. Цю різницю держава оплачує у повному обсязі за передбаченою програмою вартістю.

Через прив'язку ціна на зелену енергію до євровалюти періодично проводиться перерахунок вартості викупу у гривні. Як правило, перерахунки роблять поквартально, відштовхуючись від поточного курсу євро/гривня.

Розрахунковим періодом програми "зелений тариф" для фізичних осіб є календарний місяць. Підставою для виплат стає Звіт енергопостачальника про показання засобів обліку, обсяги та потоки відданої/спожитої енергії. За даними звіту формують Акт прийому/передачі електроенергії. Він складається між енергопостачальником та споживачем та підписується уповноваженими представниками на початку кожного місяця. Термін проведення оплати державою становить 10 банківських днів із моменту підписання Акту.

Фахівці SUNSAYEnergy організовують юридичний та технічний супровід установки сонячної станції для приватного домоволодіння до підключення програми та запуску СЕС в експлуатацію. Через систему онлайн-моніторингу вдається вибрати оптимальний режим роботи фотомодулів. Результат професійного підходу – швидка окупність проекту, оптимізація споживання/передачі електроенергії для підвищення доходу за «зеленим тарифом»

Хочете максимально вигідно і ефективно використовувати енергію сонця - звертайтеся до експертів Sunsay Energy Замовте безкоштовний вимір даху нашим інженерам
Перевірте номер
Дякуємо! Ми зв’яжемося з вами найближчим часом.
Хочете максимально вигідно і ефективно використовувати енергію сонця - звертайтеся до експертів Sunsay Energy Замовте безкоштовний вимір даху нашим інженерам
Перевірте номер
Дякуємо! Ми зв’яжемося з вами найближчим часом.
Залишити заявку:
Перевірте номер
Дякуємо! Ми зв’яжемося з вами найближчим часом.