«Зелений» тариф під ключ
Щорічне подорожчання традиційних енергоносіїв, поступове виснаження ресурсів нашої планети, екологія, яка щоденно страждає — все це змушує задуматися про переваги відновлюваних джерел електроенергії. Розвинені держави світу (Україна у тому числі) вже давно стимулюють використання сонячної електроенергії серед населення. І «зелений» тариф має найбільш сприятливий вплив на розвиток цієї індустрії.
«Зелений» тариф — це державна програма, мета якої підвищити інвестиційний фон у сфері відновлюваної енергетики. Суть програми полягає в обов'язковому викупі надлишків електроенергії державою у власників сонячних електростанцій за підвищеним тарифом. Практично, це виглядає так: власник домогосподарства встановлює сонячні панелі та все супутнє обладнання і підключає його до мережі. Згенерована енергія для утримання свого господарства обходиться безкоштовно, а її надлишки викупляє держава.
В Україні більш популярні безакумуляторні сонячні електростанції, коли як в США, навпаки, популярність СЕС з акумуляторами зростає щорічно. Але завдяки «зеленому» тарифу українці продають надлишки енергії, а не накопичують. Це не означає, що у нас не можна купити акумулятори для сонячних панелей, але «зелений» тариф обходиться вигідніше.
Яка ставка?
Програма «зеленого» тарифу розрахована до 2030 року і ставка раз в 5 років зменшується. Обумовлюється це через припущення, що вартість устаткування і супутніх робіт буде знижуватися, а значить, більша кількість населення може дозволити собі купити сонячні панелі. Розмір ставки прив'язаний до євровалюти й розраховується в євроцентів. І на цей час виглядає так:
0,16 євроцентів / 1кВт⋅ч — для тих, хто встановить СЕС з 1.01. 2020 по 31.12.2024
0,14 євроцентів / 1кВт⋅ч — для тих, хто встановить СЕС з 1.01. 2025 по 31.12.2029
Тому, якщо ви зацікавилися поновлюваними джерелами енергії й хочете стати не тільки енергетично незалежною одиницею, а й отримувати вигідний пасивний дохід, слід поквапитися. Чим швидше ви встановите СЕС, тим вище буде ваша тарифна ставка. Але щоб отримувати дохід після установки СЕС, потрібно спочатку оформити «зелений» тариф під ключ.
Як під'єднати?
Безумовно, сонячні електростанції в Україні стають трендом через можливість отримувати пасивний дохід через «зелений» тариф, але недостатньо тільки купити сонячні панелі. Потрібно пройти кілька етапів оформлення. А саме:
-
установка двонаправленого лічильника
-
відкриття банківського рахунку
-
подача заяви
-
підписання прямого договору з обленерго
І тільки після проходження всіх етапів ви зможете отримувати пасивний дохід за надлишки електроенергії. Безумовно, процес цей може зайняти час і нерви, але фахівці SUNSAY Energy зможуть оформити «зелений» тариф під ключ без головного болю. SUNSAY Energy детально супроводжують оформлення і підключення на кожному етапі. Разом з експертами компанії ви зможете легко обійти всі незручні бюрократичні тяганини.
Ставайте незалежними разом з SUNSAY Energy й отримуйте стабільний пасивний дохід в будь-який час року!