SUNSAY Energy

«Зелений» тариф для приватних осіб. Чи вигідно це?

20.04.21

Сучасний світ вимагає інноваційних рішень і сонячна станція є тим інструментом, який допомагає отримувати екологічну енергію. А завдяки «зеленому» тарифу можна не тільки забезпечувати себе енергією сонця, але і заробляти на ній. В Україні програма розрахована як для приватних домогосподарств, так і для бізнесу. Розглянемо «зелений» тариф для приватних осіб. Які переваги? Чому варто поспішити з підключенням? Ці та інші питання розкриємо в цій статті.

Переваги програми для домогосподарств

Головний плюс «зеленого» тарифу — його тарифна ставка. Щоб залучити інвестиції в зелену енергетику, українська держава встановила фіксовану ставку для приватних осіб, яка вище, ніж для власників промислових станцій. Таке рішення було прийнято для того, щоб постійно з'являлися невеликі приватні сонячні станції, які зможуть розв'язувати проблему електропостачання українських домогосподарств в областях. До того ж сама ставка прив'язана до євровалюти і виплачується щомісяця по курсу Нацбанку. Тому, власнику сонячної електростанції не страшні ні криза, ні дефолт.

Окупність інвестицій в сонячну станцію

Тариф, прив'язаний до курсу євро, вплинув на українські домогосподарства. Захист навколишнього середовища та екологічна енергія еволюціонували в непоганий бізнес. Адже тепер за допомогою програми «зелений» тариф можна повертати до 25% інвестицій щорічно. Залежно від потужності вашої майбутньої сонячної електростанції, ви зможете окупити її від 4-х років. Попри те, що за законодавством потужність приватної СЕС не може перевищувати 30 кВт, все одно вона окупиться швидше, ніж закінчиться програма. А це означає, що після того, як ви окупите станцію, ще мінімум кілька років у вас буде стабільний дохід.

 

Чому варто поквапитись?

Основа програми наступна: вона розрахована до 2030 року, а тарифна ставка змінюється кожні 5 років. Якщо в 2015 році ставка була 0,18 євроцентів/1 кВт*год, то зараз — 0,16 євроцентів/1 кВт*год. Дана тенденція обумовлюється тим, що щорічно ціни на обладнання знижуються, а тарифи на традиційні джерела енергії в перспективі можуть зрівнятися з альтернативними. Як підсумок, через умовні 10 років може зникнути необхідність в такій програмі. Однак, якщо ви наважитесь на установку СЕС зараз, то зможете не тільки швидко окупити свої інвестиції, а й заробити на програмі. Адже експерти прогнозують, що після закінчення «зеленого» тарифу власники станцій зможуть виходити на вільний енергетичний ринок і продавати енергію за своєю ціною.

Якщо ви хочете заробити на «зелений» тариф, SUNSAY Energy допоможе вам на всіх етапах: починаючи з вибору електростанції і закінчуючи оформленням програми. Експерти SUNSAY Energy розкажуть не тільки про програму, а й дадуть відповідь на такі питання як «Яка ціна у сонячних станцій сьогодні?», «Який потужності найбільш вигідно встановлювати станцію?» і багато інших.

Хочете максимально вигідно і ефективно використовувати енергію сонця - звертайтеся до експертів Sunsay Energy Замовте безкоштовний вимір даху нашим інженерам
Перевірте номер
Дякуємо! Ми зв’яжемося з вами найближчим часом.
Хочете максимально вигідно і ефективно використовувати енергію сонця - звертайтеся до експертів Sunsay Energy Замовте безкоштовний вимір даху нашим інженерам
Перевірте номер
Дякуємо! Ми зв’яжемося з вами найближчим часом.
Залишити заявку:
Перевірте номер
Дякуємо! Ми зв’яжемося з вами найближчим часом.