SUNSAY Energy

Знайомство з «зеленим» тарифом: переваги використання, процедура оформлення та його користувачі

03.08.19

«Зелений тариф» (ЗТ) — відмінний спосіб монетизації енергії, що згенерована приватною сонячною електростанцією (СЕС). Простіше кажучи, це — фіксована ставка, по якій держава купує у підприємців і приватних осіб надлишок електроенергії, виробленої за допомогою відновлюваних джерел енергії. Оформляючи «зелений» тариф, власник електростанції не тільки окупає СЕС, а ще й отримує стабільне джерело доходу, що покриватиме подальші операційні витрати. Отже, давайте більш детально розглянемо цю процедуру.

Фактори розвитку «зеленого» тарифу

На території України, «зелений» тариф почав функціонувати у 2009 року. Впровадили його не випадково, оскільки проект спрямовано на стимулювання розвитку альтернативної енергетики у країні. Як результат, за 10 років існування тарифу значно зріс попит на сонячні системи. Крім фінансової складової, держава підтримує зростання будівництва СЕС, наявністю наступних гарантій:

 • Дає право фізичній особі виробляти і продавати «зелену» електроенергію.

 • Власникам приватної СЕС не потрібно ліцензувати діяльність з виробництва електроенергії.

 • Держава зобов'язує «Енергоринок» купувати всю електроенергію, яку зробили сонячні системи.

 • Тариф діє до 2030 року.

 • Порядок індексації ЗТ і прив'язка до євро прописані в законі.

 

Хто може скористатися тарифом

Як зазначалося раніше, «зеленим» тарифом можуть скористатися всі виробники альтернативної енергії. Отримання заробітку від генерації сонячної електростанції, безпосередньо залежить від її розміщення. Згідно закону, «зелений» тариф можуть отримати приватні СЕС «вбудовані (встановлені) на дахах приватних домоволодінь (будинків, споруд), величина встановленої потужності яких не перевищує 30 кВт». (Ст. 17-1 Закону України «Про електроенергетику»). Отже, сонячна батарея для дачі більш доцільніша, ніж для квартири. Комерційні СЕС теж можуть отримувати ЗТ, але в них інша процедура оформлення. Навіть у жителів великих міст є можливість заробляти на «зеленій» енергетиці, але для цього їм необхідно об'єднуватися в енергетичні кооперативи, що теж реалізується дещо інакше.
 

Наскільки це вигідно

На даний момент, вартість 1 кВт на годину по «зеленому» тарифу дорівнює 0,18 євроцентів. До 2030 ставка знизиться, але не нижче 0,14 євроцентів. Таким чином, станція потужністю 20 кВт, при особистому споживанні  400 кВт * год / місяць, за 10 років заробить 28 800 доларів США. А окупиться СЕС, приблизно, за 6 років. Це дасть можливість істотно економити на комунальних послугах і цілком вистачить, щоб покрити витрати на обладнання і окупити не маленьку вартість сонячних панелей в Україні.

Етапи оформлення

Отримання «зеленого» тарифу, представляє собою комплекс бюрократичних та технічних процесів. Їх можна розділити на 8 етапів:

 • Проектування майбутньої СЕС. Визначається основний сонячний елемент (ціна якого становить левову частку проекту), підбирається відповідне обладнання, проводиться конфігурація сонячних панелей.

 • Придбання обладнання і всіх необхідних комплектуючих.

 • Встановлення СЕС. Монтаж електростанції з підключенням і налаштуванням обладнання.

 • Подання заяви. В Обленерго подається повідомлення разом зі схемою підключення СЕС.

 • Відкриття рахунку у банку. У будь-якому банку відкривається рахунок для отримання розрахунку по ЗТ.

 • Встановлення двонаправленого лічильника. Монтаж лічильника та встановлення вузла обліку електроенергії.

 • Договір з Обленерго. Підписання угоди про продаж електроенергії.

 • «Зелений» тариф. Нарахування коштів подачу електроенергії в загальну мережу.

Найближчим часом, зниження вартості комунальних послуг не передбачається. Очевидно, що з кожним роком вона буде тільки збільшуватися. Завдяки «зеленому» тарифу українці мають можливість не тільки покрити витрати на забезпечення власної енергонезалежності, а й подбати про стабільному дохід. З огляду на всебічну підтримку держави і наявність поетапної установки СЕС, доступність даного ресурсу збільшується в рази.

 
Хочете максимально вигідно і ефективно використовувати енергію сонця - звертайтеся до експертів Sunsay Energy Замовте безкоштовний вимір даху нашим інженерам
Перевірте номер
Дякуємо! Ми зв’яжемося з вами найближчим часом.
Хочете максимально вигідно і ефективно використовувати енергію сонця - звертайтеся до експертів Sunsay Energy Замовте безкоштовний вимір даху нашим інженерам
Перевірте номер
Дякуємо! Ми зв’яжемося з вами найближчим часом.
Залишити заявку:
Перевірте номер
Дякуємо! Ми зв’яжемося з вами найближчим часом.