SUNSAY Energy

Сонячні станції для бізнесу у 2023 році

25.01.23

Сонячні станції для бізнесу у 2023 році


До 24 лютого 2022 року у більшості українських підприємців і компаній проблемою було лише зростання вартості електроенергії, тоді як після перших масових ракетних ударів по енергетичній інфраструктурі України, додалась ще одна – планові та екстрені відключення електропостачання через пошкодження об’єктів енергетики.


Якщо подорожчання електроенергії впливає лише на собівартість продукції чи послуги підприємства, то систематична відсутність електроенергії в мережі потребує повного або часткового її заміщення. І тут на допомогу приходять сонячні електростанції під власне споживання, які вироблятимуть необхідну кількість електроенергії для забезпечення виробничого процесу, опалення, освітлення (цехів, складів, виробничих приміщень тощо).


Кому вигідно встановлювати сонячні електростанції


СЕС вигідні практично для всіх сфер бізнесу, особливо для тих, що працюють у світловий день за графіком з 08-09.00 до 17-18.00:

 • підприємства;

 • виробництва;

 • сільське господарство;

 • ТРЦ і бізнес-центри;

 • офісні  приміщення;

 • склади й металобази;

 • інші компанії, які купують електрику у держави за тарифами юридичних осіб.
   

Сонячна станція для бізнесу допоможе на тих об’єктах, які складно або неможливо приєднати до центральної енергосистеми, де є необхідність у збільшенні потужностей. СЕС незамінна у випадку, коли наявна електромережа у регіоні працює вкрай нестабільно, що дуже актуально у 2023 році на прикладі Київської, Одеської, Дніпропетровської та інших областей. Нерідко сонячні станції будують у віддалених місцевостях, куди провести гілку ЛЕП за ціною порівнюється з будівництвом персональної СЕС.
 

Якщо правильно розрахувати й встановити СЕС, ви зможете забезпечити необхідною для роботи підприємства чи організації електроенергією, зменшити витрати на оплату комунальних послуг, знизити собівартість продукції, стати конкурентоспроможними на ринку і убезпечитись від аварій міської електромережі та блек-аутів через масовані удари російських ракет і іранських дронів. Встановивши сонячну станцію під потреби підприємства, ви фіксуєте таким чином тариф за світло у межах 80-90 копійок за 1 кіловат і стаєте повністю незалежними від підвищення цін на електроенергію.


Головна умова для встановлення СЕС – об’єкт повинен мати значні вільні площі (бажано, на даху).
 

Чому бізнесу вигідно інвестувати в зелену енергетику


В умовах війни і постійних ракетних ударів по критичній інфраструктурі, будівництво СЕС у Києві – це гарна інвестиція, яка доволі швидко окупиться та забезпечить стабільну роботу підприємства попри зовнішні фактори.
 

Сонячна електростанція для бізнесу – це:

 1. Генерація невичерпного ресурсу. Енергія сонця – це відновлювальне джерело енергії, тоді як для традиційного вироблення електроенергії використовуються вичерпні ресурси (газ, вугілля), ціна яких постійно зростатиме. При цьому, кількість енергії, отриманої при згорянні газу або вугілля ніколи не зрівняється з тою енергією, яка була витрачена на видобування, перевезення і перероблення сировини для ТЕЦ.

 2. Довговічна експлуатація. Сонячні панелі експлуатуються в середньому 25-30 років. Правильний монтаж, регулярне технічне обслуговування й уникнення пошкодження панелей дозволяють продовжити термін експлуатації.

 3. Окупність і економія грошей. Об’єм спожитої електричної енергії, і відповідно її вартість, залежить від потужностей вашого підприємства і типу діяльності. Якщо компанія працює вдень, тарифи за спожиту електроенергію будуть найвищими. Встановлення СЕС окупиться за 2-6 років, після чого власна електростанція почне приносити прибуток – а це десятки-сотні тисяч гривень (в залежності від масштабів комерційного об’єкта).
   

Частково або повністю перейшовши на альтернативну енергетику, ви забезпечуєте своє підприємство дешевою енергією та робите його незалежним від зовнішніх чинників.
 

Як працює СЕС для бізнесу


Звичайна персональна електростанція має 3 головні компоненти:
1. Сонячні панелі (фотоелектричні модулі) у кількості, необхідній для забезпечення певної потужності СЕС. Вони перетворюють енергію світла у постійний струм.
2. Мережевий інвертор – перетворює постійний струм у змінний та підвищує напругу до потрібних параметрів.
3. Smart Meter – спеціальний лічильник для регулювання потужності інвертора і оптимізації споживання енергосистеми.

 

Звичайну сонячну електростанцію не комплектують акумуляторами, оскільки вони суттєво впливають на ціну проєкта. Акумуляторні батареї встановлюють у тому випадку, коли об’єкт неможливо підключити до ЛЕП або електромережі часто знеструмлені через аварійні і планові відключення. Акумулятори повинні мати необхідну ємність, щоб забезпечити нормальну роботу підприємства у нічний час і при відключенні РЕМ.

Незважаючи на суттєву вартість сонячних станцій для виробництва і промисловості, вони доволі швидко окупаються. Так, наприклад, СЕС потужністю 60 кВт здатна виробляти приблизно 67 000 кВт/год на рік, здобувши повну незалежність від Обленерго. При доволі низькій собівартості електроенергії (80 коп за 1 кВт), яку виробляє СЕС потужністю 60 кВт, термін окупності такого проєктного рішення становить близько 4 років. Після цього ваше підприємство зможе економити близько 300 000 грн щороку, що становить близько 20-30% затрат на комунальні платежі. Зекономлені кошти можна вкласти в модернізацію обладнання або покращення комфорту і безпеки працівників підприємства. 

 

Замовити проєктування і будівництво СЕС у Києві та Україні


Під час розробки проєкту СЕС інженери SUNSAY Energy перш за все враховують енергетичні потреби вашого підприємства (сумарна потужність всього обладнання під час пікових навантажень). Потужність береться з запасом, оскільки СЕС працюють найефективніше лише у світлу частину доби + потенційно може втрачатись приблизно 15-20% продуктивності електростанції через погодні фактори, недостатній рівень освітленості в регіоні (інсоляція), старіння фотоелектричних модулів тощо.


Потрібен розрахунок сонячної станції? Відправте запит, і ми зв’яжемось з вами в найкоротший термін.

 
Хочете максимально вигідно і ефективно використовувати енергію сонця - звертайтеся до експертів Sunsay Energy Замовте безкоштовний вимір даху нашим інженерам
Перевірте номер
Дякуємо! Ми зв’яжемося з вами найближчим часом.
Хочете максимально вигідно і ефективно використовувати енергію сонця - звертайтеся до експертів Sunsay Energy Замовте безкоштовний вимір даху нашим інженерам
Перевірте номер
Дякуємо! Ми зв’яжемося з вами найближчим часом.
Читайте також
Залишити заявку:
Перевірте номер
Дякуємо! Ми зв’яжемося з вами найближчим часом.