SUNSAY Energy

Замовити монтаж сонячної електростанції у Києві: методи розрахунку потужності СЕС

03.11.22

Існує безліч стимулів для переходу на альтернативну енергетику. Насамперед, ви забезпечуєте повну чи часткову енергетичну незалежність свого котеджу, підприємства. А звідси й суттєва економія, оскільки не доведеться сплачувати за електрику з РЕМ. Також сонячна електростанція кВт приносить стабільний дохід за умови підключення до програми «Зеленого тарифу». Зверніть увагу, що вартість електроенергії, яку ви продаватимете державі, прив'язана до євро, тому інфляція не впливатиме на розмір прибутку. Нерідко СЕС встановлюють і для споживання без підключення до центральної мережі покриття своїх витрат за енергію. У такому разі, якщо йдеться про комерційні об'єкти, економія обчислюватиметься сотнями тисяч гривень на рік. Термін окупності в залежності від потужності в середньому становить від 2 до 6 років.

Розрахувати сонячні батареї для СЕС

Фотоелектричні модулі перетворюють сонячне випромінювання на постійний струм. Так, сонячні панелі 15 кВт в ідеальних умовах здатні виробити саме 15 кіловат за одну годину. У реальному житті генерація нижча на 15-20 відсотків, оскільки на продуктивність впливають різноманітні фактори:

 • погодні умови, хмарність, температура повітря;
 • географічна широта та інсоляція для даного регіону (рівень освітленості);
 • вік сонячних панелей (з часом їхня ефективність знижується на 1-2% на рік через природну деградацію);
 • кут нахилу щодо горизонту, спосіб встановлення фотоелементів (на даху, землі, поворотних трекерах);
 • час доби, пора року та ін.

Фахівці компанії SUNSAY Energy, розробляючи проект СЕС, насамперед враховують енергетичні потреби замовника. Скільки буде сонячна електростанція кВт електрики виробляти, розраховують виходячи із загального рівня енергоспоживання у будинку чи підприємстві. Говорячи простою мовою, підсумовують потужність всіх побутових приладів або промислового обладнання на момент пікових навантажень. При цьому необхідний і невеликий запас, оскільки сонячні батареї працюють із максимальною ефективністю лише протягом світлої частини доби.

Якщо йдеться про приватний будинок, енергоспоживання рідко перевищує 5-10 кВт/год. під час пікових навантажень, коли включені всі електроприлади. Насправді ж, споживання буде ще нижчим. Відповідно надлишки електроенергії надходитимуть до РЕМ, за умови, що у вас встановлена мережева електростанція 5 кВт під «Зелений тариф». Інженерам також необхідно враховувати корисну площу для монтажу панелей. З погляду простоти встановлення панелі 350-450 Вт є оптимальним варіантом. Для СЕС на 5 кіловат їх знадобиться 10-15 штук, а це приблизно 25-35 квадратних метрів.

Вартість сонячної станції: від яких факторів залежить

Щоб побутова техніка нормально працювала на струмі, який виробляють фотомодулі, його потрібно перетворити на змінний. Тому комплект СЕС включає додаткове обладнання. Не дивлячись на те, скільки електростанція кВт електроенергії виробляє, її комплектація залежить від типу:

 • мережева під «Зелений тариф»;
 • мережева під власне споживання;
 • автономна;
 • гібридна.

Перші два види обійдуться найдешевше за вартістю, тому що об'єкт залишається підключеним до РЕМ, звідки надходитиме струм у похмуру погоду та ночами. У ясні ж дні СЕС виробляє достатньо електрики для покриття власних потреб та продажу невикористаних потужностей державі. Мережева СЕС для власного споживання дозволяє досягти суттєвої економії особливо на тих підприємствах, які працюють переважно вдень.

Автономна станція стане гарним вибором у тих випадках, якщо є проблеми зі стабільною роботою енергомереж у вашому регіоні. Нерідко їх встановлюють у віддалених місцевостях, якщо проведення окремої гілки ЛЕП за вартістю можна порівняти з ціною монтажу СЕС. Особливістю даного типу станції є акумуляторні батареї для накопичення енергії, а також система безперебійного живлення. Гібридні СЕС поєднують у собі всі плюси автономних та мережевих електростанцій: система накопичення електроенергії із підключенням до зовнішньої мережі.

Таким чином, сонячна станція 20 кВт мережного типу складається з такого комплекту обладнання:

 1. Фотоелектричні елементи;
 2. Конструкції та комплектуючі для встановлення панелей;
 3. Мережевий інвертор 20000 Вт для перетворення постійного струму на змінний;
 4. Розподільний щит з автоматикою струмового захисту, контролерами, автоматичними вимикачами;
 5. Двонаправлений лічильник для обліку енергії за двома напрямками (проданою та отриманою з РЕМ);
 6. Електрокабель, проводка, різноманітні конектори та ін.

Мережеві СЕС під власне споживання містять ті самі елементи крім двонаправленого лічильника. Замість нього використовується контролер Smart Meter, який блокує роботу панелей і не дає виробленому струму потрапляти в загальну мережу. Автономні та гібридні СЕС обійдуться набагато дорожче, бо акумулятори та блок безперебійного живлення — це ще плюс 40-50 відсотків до вартості. Але з урахуванням того, що тарифи на електрику продовжують збільшуватися, будь-який тип сонячної електростанції — це хороша інвестиція з високою рентабельністю та швидкою окупністю.

Професійний монтаж СЕС у Києві та по Україні

Забезпечення енергетичної безпеки та незалежності від зовнішніх факторів сьогодні має велике значення. Спеціалістами компанії Sunsay Energy по Києву, області та Україні загалом реалізовано величезну кількість проектів різного рівня складності. У нас можна замовити сонячні панелі 30 кВт та будь-якої іншої потужності з монтажем вашої особистої електростанції під ключ. Переваги співпраці з нами:

 • застосування інноваційних технологій на етапі проектування - дослідження та виміри за допомогою дронів;
 • досвідчений персонал, що постійно підвищує рівень кваліфікації;
 • встановлюємо фотоелементи та автоматику від провідних виробників, даємо гарантію на роки;
 • забезпечуємо повний юридичний супровід наших проектів – реєстрація, підключення «Зеленого тарифу», підготовка необхідної проектної документації;
 • сервісне обслуговування електростанції протягом усього терміну експлуатації.

Якщо шукаєте ідеальний варіант для капіталовкладень, власна електростанція на сонячних батареях від SUNSAY Energy - оптимальна інвестиція в коротко і довгостроковій перспективі.

Хочете максимально вигідно і ефективно використовувати енергію сонця - звертайтеся до експертів Sunsay Energy Замовте безкоштовний вимір даху нашим інженерам
Перевірте номер
Дякуємо! Ми зв’яжемося з вами найближчим часом.
Хочете максимально вигідно і ефективно використовувати енергію сонця - звертайтеся до експертів Sunsay Energy Замовте безкоштовний вимір даху нашим інженерам
Перевірте номер
Дякуємо! Ми зв’яжемося з вами найближчим часом.
Читайте також
Залишити вiдгук
Дякуємо за Ваш відгук. Ми опублікуємо його після модерації.
Залишити заявку:
Перевірте номер
Дякуємо! Ми зв’яжемося з вами найближчим часом.