SUNSAY Energy

Магія технологій : чому при замірі не використовується рулетка

05.07.19

Якщо театр розпочинається з вішалки, то встановлення сонячних панелей — з заміру. Часто, при згадці цієї процедури, багато хто уявляє картину, де на даху будинку стоїть людина у будівельній робі і розмахує величезною рулеткою. Проте в житті все виглядає трохи інакше. Оскільки автономне живлення будинку безпосередньо залежить від оптимального розташування сонячних модулів, важливо виключити навіть мінімальні неточності в розрахунках. Тому фахівці SUNSAY Energy проводять замір несучих конструкцій за допомогою комп'ютерного моделювання. Для цього, замість рулетки, застосовується аерозйомка з подальшим перетворенням знімків у високоточну 3D-модель. А для реалізації технологічного рішення, ми використовуємо програму Pix4D, про яку детально розповімо у цій статті.

 

Як це працює

Основне призначення Pix4D — перетворити фото об'єкту в цифрову 3D-модель. Умовно, весь процес можна розділити на 3 етапи: збір даних, аналіз і моделювання.

Для збору даних, ми задіюємо дрон з інтегрованою програмою в камері. Інженер задає необхідні параметри траєкторії польоту і запускає пристрій над об'єктом. У процесі обльоту, камера робить більше сотні знімків будинку з різних ракурсів, паралельно, програма фіксує інформацію про кожну фотографію: ширина і довжина будівлі, висота польоту і кут нахилу камери. По хронології, весь процес займає не більше 10 хвилин, що, погодьтеся, досить швидко.

Після заміру, отримані знімки переносяться в Pix4D на комп'ютері, де алгоритм програми починає їх аналізувати. 

На даному етапі, вбудована в Pix4D технологія розпізнавання образів, починає пошук загальних або "єднальних" точок на фотографіях. Тут враховуються збіги по поєднанню, кольору і геометричному розташуванню на знімку. Зауважимо, що для побудови однієї такої ключової точки, алгоритм повинен знайти збіг, як мінімум на трьох фотографіях. Закінчивши процес розпізнавання, програма обчислює просторові координати кожної ключової точки методом тріангуляції. І на підставі цих обчислень, Pix4D вибудовує розширену хмару точок, яка формує цифрову копію знятого об’єкту.

Простіше кажучи, програма працює за принципом людського ока: око фіксує об'єкти з різних кутів, а мозок перетворює їх в об'ємну картинку.

Фото: www.geospatialworld.net

Встановлення сонячних батарей

Складний підготовчий етап пройдений, а усі його переваги найбільш відчутні у процесі підготовки до встановлення сонячних модулів.Це пояснюється тим, що у розпорядженні інженера проекту виявляється не довгий список цифр, а детальна 3D-візуализація, яка відображає з точністю до міліметру метраж будинку і усі особливості його поверхні. Таким чином, фахівець може відтворити візуальну копію майбутнього проекту: подивитися, як буде розташована сонячна батарея, вирахувати її необхідний розмір, з урахуванням особливостей несучої конструкції, і побудувати найбільш оптимальні комбінації модулів.

 

Висновок

Застосування інноваційного підходу на етапі заміру, допомагає швидше і ефективніше встановлювати сонячні батареї.Технологія відчутно економить час наших клієнтів, піклується про безпеку фахівців та забезпечує надійність інвестицій.

 

Залишити вiдгук
Дякуємо за Ваш відгук. Ми опублікуємо його після модерації.
Вiдгуки
jjjjjj

Спасибо Вам!

vadim

Главное правильно подключить солнечную батарею через контроллер к аккумулятору, а насос запитать от аккумулятора. А сгорит ли насос, зависит от его характеристик.

Денис

Просветите меня в эту тему, если не сложно.

Александр32

Нежелательно, чтобы насос так работал на постоянной основе. Все еще зависит и от мощности насоса. Могут быть такие варианты: он сгорит, будет работать нормально или будет работать, но с перебоями.

jjjjjj

Здравствуйте ! Хочу запустить 12 Вт водяной насос от солнечных панелей. Живу возле реки и хочу перекачивать воду в пруд. Знакомый запустил такой насос одной 100 Вт батареей. В моем случае что посоветуете? Можно обойтись без аккумулятора и контроллера? И не сгорит ли насос от постоянной работы?

Юра

Вообще для каждой цепи нужно свой контроллер, но, если батареи одинаковой мощности, можно и один. В вашем случае, думаю, лучше все-таки взять два.

vvitaliyy

Насколько я знаю, подключать панели разной мощности в одну цепь не правильно. Есть вариант сделать попарно: две по 50 и две по 100 и подключить параллельно.

Кондюк Роман

Хорошо было бы посмотреть характеристики солнечных батарей, что быть на 100 процентов уверенным, но на первый взгляд, что-то из этого подойдет. По поводу установки, панели подключайте параллельно и расположите их в одной плоскости.

username087

Если выбирать что-то из близких по ценовому уровню и характеристикам, можно порекомендовать что-нибудь из серии Epever PWM, например: LS2024EU, или VS2024AU.

nktt11

Всем привет. Подскажите, пожалуйста, собрать систему и правильно подключить панели. У меня есть две панели 50 Вт и две панели по 100 Вт от одного производителя. Есть еще аккумулятор. Систему планирую использовать для освещения. Какой контроллер заряда купить?

Залишити заявку:
Дякуємо! Ми зв’яжемося з вами найближчим часом.
Заробляйте на енергії сонця

Отримайте детальний розрахунок для вашого дому – замовляйте консультацію та точний замір даху за допомогою дрона!

Пройти тест Заповніть форму, щоб отримати бонуси
 • Безкоштовний замір даху
  Безкоштовний замір даху
 • Безкоштовний рік технічного огляду станції
  Безкоштовний рік технічного огляду станції
Яку сонячну електростанцію ви бажаєте встановити?
Можна пропустити Далі
Чи є у вас пряме підключення до Обленерго?
Можна пропустити Далі
Якої потужності станцію ви плануєте встановити?
Можна пропустити Далі
Заповніть форму, щоб отримати бонуси

Отримайте детальний розрахунок для вашого дому – замовляйте консультацію та точний замір даху за допомогою дрона!

Заповніть форму, щоб отримати бонуси
 • Безкоштовний замір даху
  Безкоштовний замір даху
 • Безкоштовний рік технічного огляду станції
  Безкоштовний рік технічного огляду станції
final step
SUNSAY Energy. Чіткий сервіс. Легкий досвід. Дякуємо! Ми зв’яжемося з вами найближчим часом.
Сергій
Сергій

консультант