Магія технологій : чому при замірі не використовується рулетка
Якщо театр розпочинається з вішалки, то встановлення сонячних панелей — з заміру. Часто, при згадці цієї процедури, багато хто уявляє картину, де на даху будинку стоїть людина у будівельній робі і розмахує величезною рулеткою. Проте в житті все виглядає трохи інакше. Оскільки автономне живлення будинку безпосередньо залежить від оптимального розташування сонячних модулів, важливо виключити навіть мінімальні неточності в розрахунках. Тому фахівці SUNSAY Energy проводять замір несучих конструкцій за допомогою комп'ютерного моделювання. Для цього, замість рулетки, застосовується аерозйомка з подальшим перетворенням знімків у високоточну 3D-модель. А для реалізації технологічного рішення, ми використовуємо програму Pix4D, про яку детально розповімо у цій статті.
Як це працює
Основне призначення Pix4D — перетворити фото об'єкту в цифрову 3D-модель. Умовно, весь процес можна розділити на 3 етапи: збір даних, аналіз і моделювання.
Для збору даних, ми задіюємо дрон з інтегрованою програмою в камері. Інженер задає необхідні параметри траєкторії польоту і запускає пристрій над об'єктом. У процесі обльоту, камера робить більше сотні знімків будинку з різних ракурсів, паралельно, програма фіксує інформацію про кожну фотографію: ширина і довжина будівлі, висота польоту і кут нахилу камери. По хронології, весь процес займає не більше 10 хвилин, що, погодьтеся, досить швидко.
Після заміру, отримані знімки переносяться в Pix4D на комп'ютері, де алгоритм програми починає їх аналізувати.
На даному етапі, вбудована в Pix4D технологія розпізнавання образів, починає пошук загальних або "єднальних" точок на фотографіях. Тут враховуються збіги по поєднанню, кольору і геометричному розташуванню на знімку. Зауважимо, що для побудови однієї такої ключової точки, алгоритм повинен знайти збіг, як мінімум на трьох фотографіях. Закінчивши процес розпізнавання, програма обчислює просторові координати кожної ключової точки методом тріангуляції. І на підставі цих обчислень, Pix4D вибудовує розширену хмару точок, яка формує цифрову копію знятого об’єкту.
Простіше кажучи, програма працює за принципом людського ока: око фіксує об'єкти з різних кутів, а мозок перетворює їх в об'ємну картинку.
Фото: www.geospatialworld.net
Встановлення сонячних батарей
Складний підготовчий етап пройдений, а усі його переваги найбільш відчутні у процесі підготовки до встановлення сонячних модулів.Це пояснюється тим, що у розпорядженні інженера проекту виявляється не довгий список цифр, а детальна 3D-візуализація, яка відображає з точністю до міліметру метраж будинку і усі особливості його поверхні. Таким чином, фахівець може відтворити візуальну копію майбутнього проекту: подивитися, як буде розташована сонячна батарея, вирахувати її необхідний розмір, з урахуванням особливостей несучої конструкції, і побудувати найбільш оптимальні комбінації модулів.
Висновок
Застосування інноваційного підходу на етапі заміру, допомагає швидше і ефективніше встановлювати сонячні батареї.Технологія відчутно економить час наших клієнтів, піклується про безпеку фахівців та забезпечує надійність інвестицій.