SUNSAY Energy

Оптимальний кут установки сонячних панелей

01.08.22

Сонячна станція проектується як злагоджено працююча система, для якої важливі всі розрахункові характеристики, дотримання технології складання та приєднання фотомодулів. Одним із ключових параметрів є кут установки сонячних панелей. Від правильності розрахунку безпосередньо залежить як ефективність роботи СЕС, а й термін її служби.

Кут установки сонячних панелей – особливості проектування прибуткових технологічних СЕС

Розрахунок кута нахилу сонячних батарей - одна з обов'язкових складових комплексу послуг, які пропонують фахівці Sunsay Energy. Вплив цього показника не можна недооцінювати з низки причин:

  • Ефективна робота фотомодулів можлива лише за максимального поглинання їх поверхнею сонячної енергії.
  • Кут падіння сонячних променів – змінна величина, на яку впливає географічне розташування, сезон, час доби.

Правильний монтаж фотомодулів – результат комплексного професійного підходу

Вкрай рідко кут нахилу даху для сонячних батарей відповідає рекомендованим величинам. Але кожен замовник апріорі розраховує отримання максимально ефективної системи альтернативного енергозабезпечення. Для реалізації такої умови фахівці Sunsay Energy враховують три важливі моменти:

  1. Оптимальний кут нахилу одержують, орієнтуючись на географічну широту регіону та сезонні зміни кута падіння сонячного потоку.
  2. Правильно змонтовані фотомодулі не повинні затінюватися деревами, будинками у міру руху Сонця по небосхилу.
  3. Максимальна генерація енергопотоку від СЕС відбувається при падінні променів на панелі під прямим кутом.
  4. Обов'язково враховуються можливі зміни положення фотомодулів при погіршенні погодних умов - сильних поривах вітру, рясні снігопади в холодну пору року.
    Для збереження продуктивності станцій у таких умовах особлива увага приділяється підвищенню надійності кріплення панелей до елементів даху чи іншої стаціонарної конструкції.

Максимальна продуктивність фотомодулів на території України забезпечується за умови їх встановлення на орієнтований у південному напрямку скатний дах під кутом 27-35 градусів по відношенню до рівня землі. Реальні умови рідко відповідають ідеальним критеріям. Тому будь-який проект для фахівців Sunsay Energy починається з ретельного вивчення об'єкта для вибору оптимального варіанта опорної конструкції з правильним розрахунком з урахуванням кута нахилу сонячних панелей.

Запорука правильного розміщення фотомодулів – тривимірне моделювання на основі реальних даних

Розробка проекту майбутньої СЕС проводиться на підставі обробленої за допомогою спеціальних програм аерозйомки, зробленої за допомогою дронів. Інноваційний підхід до збору даних дозволяє отримати максимально точний макет даху, оцінити не тільки його вигляд та особливості конструкції, але й орієнтацію щодо сторін світла, наявність затінень.

Навіть за складної конфігурації покрівлі вдається визначити кут нахилу даху для сонячних батарей на кожній ділянці. З зібраних даних розробляється проект опорної конструкції, що забезпечує оптимальне розташування сонячних панелей для ефективної роботи домашньої СЕС.

Встановлення СЕС на плоский дах

Проводячи розрахунок кута нахилу сонячних панелей для горизонтальної покрівлі, каркас під фотомодулі проектують у вигляді трикутників. Таким чином всі елементи, що накопичують енергію сонця, розташовуються під оптимальним кутом до світлового потоку. Витримуючи відстань 1-1,5 метра між рядами, вдається виключити затінення панелей, гарантуючи високу ефективність СЕС.

Монтаж панелей на односхилий покрівлю

Тут можливі різні варіанти, залежно від вихідного кута нахилу даху. Якщо нахил невеликий (до 15 градусів), кут установки сонячних батарей у межах 27-35 градусів забезпечують, використовуючи спеціальну похилу конструкцію. Панелі на такій опорі розташовують у безпосередній близькості один до одного.

Металевий каркас помітно збільшує вартість проекту. Щоб уникнути невиправданих витрат, фахівці Sunsay Energy заздалегідь прораховують показники майбутньої СЕС, оцінюючи доцільність коригування існуючого кута нахилу покрівлі.

Якщо панелі встановлюються на двосхилий покрівлю

Для таких дахів під час вибору сторони під монтаж сонячних панелей діє правило орієнтації на південний напрямок. При дотриманні цієї умови подальші роботи, включаючи розрахунок кута встановлення сонячних батарей, проводять аналогічно односхилим дахам, відштовхуючись від вихідного нахилу конструкції.

Якщо дах орієнтований на захід або схід, для забезпечення ефективної роботи станції кут встановлення сонячних батарей має перевищувати 35 градусів. Така особливість враховується під час проектування основи під фотомодулі.

Проектні рішення для багатосхилий конструкції даху

У таких ситуаціях розрахунок кута нахилу для сонячних панелей проводять на кожній окремій ділянці, досягаючи високих показників генерації СЕС. З метою оптимізації роботи, нівелювання впливу затінення систему оснащують спеціальними інверторами з оптимізаторами для забезпечення незалежної роботи фотомодулів.

Спеціалісти Sunsay Energy пропонують варіанти встановлення сонячних батарей, виходячи з особливостей місцевості та фінансових можливостей замовника. Багаторічний досвід роботи, якісне сервісне обслуговування дають змогу гарантувати досягнення оптимальних показників роботи СЕС, виключити помилки та серйозні похибки функціонування системи.

Хочете максимально вигідно і ефективно використовувати енергію сонця - звертайтеся до експертів Sunsay Energy Замовте безкоштовний вимір даху нашим інженерам
Перевірте номер
Дякуємо! Ми зв’яжемося з вами найближчим часом.
Хочете максимально вигідно і ефективно використовувати енергію сонця - звертайтеся до експертів Sunsay Energy Замовте безкоштовний вимір даху нашим інженерам
Перевірте номер
Дякуємо! Ми зв’яжемося з вами найближчим часом.
Залишити заявку:
Перевірте номер
Дякуємо! Ми зв’яжемося з вами найближчим часом.