SUNSAY Energy

Світові інновації в сонячній енергетиці за 2019 рік

27.12.19

З кожним роком використання сонячної енергії стає все більш популярним та ефективним. Кращі науковці розробляють та збільшують ККД батарей, щоб підвищувати їхню привабливість. За даними Національного управління океанічних і атмосферних досліджень США, на Землю "падає" 173 000 терават енергії Сонця. А це в 10 000 разів більше того, що споживає населення планети. Пропонуємо разом з нами зробити огляд того, як новини сонячної енергетики заповнюють світову пресу.

Сонячні вікна

Так, це не фантазія і не помилка. Нові технології сонячної енергетики давно стали звичним компонентом приватних будинків. Інноваційні вікна претендують на це також. Експерти передбачають, що в розвинених державах вони незабаром замінять традиційні вікна. Це рішення чудово підходить тому, у кого є проблема обмеженої площі для розміщення звичайних сонячних панелей. В результаті це буде цікаво всім, у кого є віконний простір.

Стильні пристрої для житлових кімнат від IKEA

Цікав новини сонячної енергетики незабаром з'являться від шведського меблевого гіганта IKEA. Концерн щосили працює, щоб у 2021 році презентувати домашні предмети, які акумулюють енергію Сонця. Вони будуть мати форму купола розміром з людську руку; батарею можна буде прикріпити до вікна. Співпраця розробника цього пристрою з IKEA перетворить його використання в мейнстрім.

Легкі і гнучкі панелі для кімнат

Команда вчених з Китаю і Швеції створили новий матеріал, який генерує електроенергію з навколишнього освітлення. Фотоелемент зроблений на основі вуглецю, що дозволяє йому поглинати світлові хвилі, що зазвичай присутні в приміщенні. Молекули суміші компонентів, розчинені в чорнилі, наносяться на пластик. Тому ці батареї гнучкі і легкі. Їх можна використовувати всередині будинку. Їх ККД близький до 26%.

Прозорі сонячні батареї

Це тонкі смужки фотоелектричних елементів, що поглинають світло і перетворюють його в електрику. Прозорі сонячні батареї можуть зробити компактну електростанцію на будь-якій площі. Цей концепт розробили дослідники Мічиганського університету. Зараз вчені працюють над підвищенням ККД пристрою, а його потенціал – неймовірний.

Сонячні тканини

Електроенергія потрібна всюди, не лише вдома.  Однак найбільш інноваційні сонячні панелі — стаціонарні. Тому науковці розробили інноваційний продук – сонячні тканини. Чи хотіли б ви зарядити мобільний телефон за допомогою тканинного браслета? Індустрія інноваційних тканин готується відповісти на цей попит. А тим часом сонячні тканини вже використовуються в гуманітарних притулках.

Сонячні дороги

Коли сонячні дороги стануть звичною справою, то світова енергетика зміниться до невпізнання. Місією таких доріг буде з'єднувати населені пункти і збирати енергію Сонця для перетворення її в електричну. А далі згенеровану електроенергію можна  направляти на освітлення цих же доріг, прилеглої інфраструктури, робити внесок у вирішення світової енергетичної кризи... Перша така дорога виникла в 2016 році у місті Сендпоінт, шт. Айдахо. За розрахунками інженерів цього проекту, якщо в США електрогенеруючими стануть всі магістралі в 48 штатах, країна отримає енергії в 3 рази більше, ніж її потребує.

Quantum Dot

Проблемою використання сонячних батарей є відносно невисокий ККД – близький до 22%. Технологія квантових точок (Quantum Dots) пробує кардинально вплинути на рішення цієї проблеми. Quantum Dots –  це штучні атоми, які в перспективі можуть замінити такий неповороткий матеріал, як кремній. Вони зможуть вловлювати інфрачервону енергію Сонця (а це половина сонячної енергії, що досягає Землю). У чому перевага? Потрібно буде менше простору для батарей та більша фінансова віддача.

 

Завдяки революційним ідеям і їх недорогому втіленню в життя, частка сонячної енергетики в світі стрімко зростає. У 2020 році ми будемо свідками проривів в енергетиці Сонця. Вже зараз ринок готується до появи двосторонніх панелей та інших пристроїв. Тому не зволікайте, а ставайте частиною цієї захоплюючої історії.

 

 

 

Хочете максимально вигідно і ефективно використовувати енергію сонця - звертайтеся до експертів Sunsay Energy Замовте безкоштовний вимір даху нашим інженерам
Перевірте номер
Дякуємо! Ми зв’яжемося з вами найближчим часом.
Хочете максимально вигідно і ефективно використовувати енергію сонця - звертайтеся до експертів Sunsay Energy Замовте безкоштовний вимір даху нашим інженерам
Перевірте номер
Дякуємо! Ми зв’яжемося з вами найближчим часом.
Залишити заявку:
Перевірте номер
Дякуємо! Ми зв’яжемося з вами найближчим часом.