SUNSAY Energy

Станції з сонячних батарей

29.03.21

Сонячні електростанції — це не тільки про вигоду і економію, але також і про захист навколишнього середовища. Адже потреба в альтернативних джерелах енергії щорічно зростає через катастрофічний вплив глобального потепління на навколишній світ. І саме сонячні батареї є екологічним способом отримання чистої відновлюваної енергії. У цій статті ми поговоримо про те, як влаштовані сонячні батареї, а також про їхній вплив на екологію

З чого зроблені сонячні панелі

Кожна сонячна панель складається з набору комірок — фотоелектричних перетворювачів. Саме вони допомагають перетворити сонячне проміння в електрику. Якщо ж ви ставите собі питання: «Як зробити сонячні батареї?», то вам потрібно знати, що їх виробляють з кремнію. Саме через цей матеріал панелі мають високу вартість. Монокристалічний і полікристалічний кремній розрізняються технологією виробництва, а також ефективністю. У першому випадку ККД становить до 23%, а в другому — до 18%.

Деякі противники сонячних станцій вважають, що утилізація фотомодулів небезпечна для навколишнього середовища, а літій-іонні акумулятори призводять до виснаження літію і кадмію у світі. Нумо розберемось.

Утилізація сонячних панелей

По-перше, встановивши сонячну станцію, ви задумаєтеся про утилізацію ще нескоро. Чому? У перший рік роботи сонячні батареї втрачають близько 5% потужності. Далі цифри знижуються — втрата близько 1-2% за рік. Гарантія на панелі — 25 років. Але не плутайте гарантійний термін з терміном окупності панелей — якщо ви вважаєте, що сонячні батареї довго окупаються, то можете ознайомитися зі статтями в нашому блозі. За час гарантійного терміну сонячні панелі знизять свою потужність максимум на 20%. Тобто, після гарантованого періоду, вся сонячна станція буде продовжувати генерувати чисту електроенергію до 10 років. Тому загальний термін служби станції складе приблизно 30-35 років. Виходить, коли ви приймете рішення утилізувати батареї, вчені вже придумають більш екологічний безвідходний спосіб переробки модулів.

На цей час результати утилізації теж непогані — 90% матеріалів, з яких складаються сонячні батареї, вдається успішно переробити. З них 85% кремнію і 80% модулів використовуються повторно.

Чи є альтернатива літій-іонним акумуляторам

Зараз літій-іонні батареї використовуються практично у всіх гаджетах і пристроях, попри високу вартість виробництва і проблеми з утилізацією. Але технології не стоять на місці і вчені ретельно розробляють нові рішення. Наприклад, американські вчені працюють над удосконаленням натрій-іонних батарей, які в майбутньому не будуть поступатися літій-іонним за характеристиками і будуть безпечніше при виробництві.

Якщо ви хочете приєднатися до тих, хто вже заробляє на сонячній енергії, не руйнуючи навколишнє середовище, компанія SUNSAY Energy до ваших послуг. Наші фахівці допоможуть вам розібратися, яку станцію вам варто вибрати, зроблять розрахунок сонячної електростанції для дому та допоможуть з оформленням «зеленого» тарифу.

 
Хочете максимально вигідно і ефективно використовувати енергію сонця - звертайтеся до експертів Sunsay Energy Замовте безкоштовний вимір даху нашим інженерам
Перевірте номер
Дякуємо! Ми зв’яжемося з вами найближчим часом.
Хочете максимально вигідно і ефективно використовувати енергію сонця - звертайтеся до експертів Sunsay Energy Замовте безкоштовний вимір даху нашим інженерам
Перевірте номер
Дякуємо! Ми зв’яжемося з вами найближчим часом.
Залишити заявку:
Перевірте номер
Дякуємо! Ми зв’яжемося з вами найближчим часом.