SUNSAY Energy

Чи потрібен догляд за сонячними батареями

27.03.20

Почнемо зі спойлера: сонячні батареї вимагають мінімального догляду. У більшості випадків спеціального очищення сонячні панелі зовсім не потребують. Після того як ви інвестували в установку домашньої сонячної електростанції, можна не переживати з приводу її роботи та ефективності.

Принцип работи СЕС

Сонячні батареї сконструйовані таким чином, щоб після установки не потрібно було витрачатися на чистку або щорічну перевірку системи. Ми вже писали про те, що СЕС забезпечить вас чистою електроенергією на десятиліття вперед, а гарантія від виробника на термін від 10 до 30+ років додається.

Для початку, варто розібратися з чого складається сонячна електростанція та принцип її роботи. Звернемося до технічного директора SUNSAY Energy, Олександра Бута: 

«Сонячна електростанція складається з сонячних батарей, інвертора, проводки, автоматики захисту та самої конструкції.

Світло сонця (фотони) потрапляє на сонячні фотомодулі. Фотони звільняють електрони та запускають їх рух. Рух електронів – це та енергія, яка передається в мережу або на зарядку акумулятора. Завдання інвертора – перетворити постійний струм, який генерують сонячні батареї в змінний. Тобто такий, як у вас в розетці.» 

У сонячних батарей немає рухомих елементів, бо вони - частина великої стаціонарної установки. Такий статичний об'єкт не схильний до збоїв або зносу. До того ж, сонячні панелі виробляють з міцного загартованого скла, яке витримує суворі погодні умови, в тому числі град і сніг. Відповідно, ймовірність виникнення проблем із сонячними батареями дуже мала.  

Зовнішні фактори та погодні умови

Пил

Пил, яка може осідати на сонячних панелях, не надто впливає на їх продуктивність. Це означає, що очищати панелі не має сенсу. Дослідження в Тусоні, штат Арізона, показали, що ті батареї, які регулярно очищалися, показали кращу продуктивність менше ніж на 1%.  

А тепер розберемося, чи потрібен додатковий догляд за сонячними батареями в різних погодних умовах. 

Сонце

У сонячну погоду, СЕС найбільш продуктивна і виробляє найбільшу кількість електроенергії. Зазвичай, панелі встановлюються під нахилом в 30 ° - 45 °, тому дрібне сміття або пил легко змітається вітром. Якщо СЕС встановлено поруч з автомагістраллю або великим заводом, бруд можна змивати водою зі шлангу.  

Дощ

Дощ - найкращий природний очищувач для сонячних панелей. Дощова вода змиває бруд, пил або послід з поверхні панелей. Вода не затримується, оскільки сонячні батареї встановлюються під нахилом. 

Сніг 

З огляду на характерну зиму для України, не лякайтеся, побачивши шар снігу на батареях. Сніг розтане протягом декількох днів від променів сонця, які на нього потрапляють і тепла від фотоелементів, які під час роботи нагріваються.

Град

Зазвичай, якщо градини потрапляють на сонячні панелі, вони там не затримуються через кут нахилу. Так що не варто турбуватися через маленьких частинок льоду кулястої форми.

Буде корисно оглядати панелі на предмет сильних забруднень, опалого листя та пошкоджень. Ви без зусиль зможете діагностувати проблеми з станцією. Будь ласка, зв'яжіться з нами, якщо виявите серйозні пошкодження.

Чек-лист "що, коли і навіщо перевіряти"

Що перевіряти

Навіщо перевіряти

Коли перевіряти

Акумуляторні системи

Моніторинг стану акумулятора, який може зіпсуватися при неправильній експлуатації

Перед і після активного сезону (початок весни - кінець осені)

Мережеві станції

На предмет пошкоджень, через які частина панелей могла перестати працювати, що позначиться на продуктивності

Раз на рік, після того, як зійшов сніг

Кріплення

Перевірити, чи не послабився чи кріплення від вітру

Раз у рік

Проводи

Перевірити стан проводки

Раз у рік

Вентилятори інвертора

На наявність пилу, листя і павутини в вентиляторах інвертора – для ефективності роботи

3-4 рази на рік

Висновки

Сонячні електростанції якісно виконують свою роботу з вироблення електрики протягом довгих років. Після установки електростанції варто розслабитися і просто насолоджуватися економією і чистою енергією. Варто пам'ятати, що в 99% випадків, сонячні панелі самостійно очищаються від пилу і бруду.

Ми в SUNSAY Energy щодня переглядаємо роботу вашої СЕС і її продуктивність через смарт-систему моніторингу. У разі несправностей ми з вами зв'яжемося і вирішимо ситуацію. Не забувайте, фахівці SUNSAY Energy завжди на зв'язку і зможуть дати відповідь на будь-які питання.

 

 

Хочете максимально вигідно і ефективно використовувати енергію сонця - звертайтеся до експертів Sunsay Energy Замовте безкоштовний вимір даху нашим інженерам
Перевірте номер
Дякуємо! Ми зв’яжемося з вами найближчим часом.
Хочете максимально вигідно і ефективно використовувати енергію сонця - звертайтеся до експертів Sunsay Energy Замовте безкоштовний вимір даху нашим інженерам
Перевірте номер
Дякуємо! Ми зв’яжемося з вами найближчим часом.
Залишити заявку:
Перевірте номер
Дякуємо! Ми зв’яжемося з вами найближчим часом.