SUNSAY Energy

Сонячні батареї: термін служби

08.03.20

Встановлення сонячної електростанції для особистого використання або на продаж за "зеленим тарифом"  —  це інвестиція в майбутнє, яку ви згодом повернете. Після того, як ви зважили всі "за" і "проти" та звиклися з приємною думкою, що більше не потрібно оплачувати рахунки за електроенергію, необхідно вивчити і врахувати чинники, які можуть вплинути на термін експлуатації сонячних батарей.

Сонячні панелі виробляють так, щоб протистояти природному негативному впливу. Вони ефективно працюють при екстремальних температурах і продовжують забезпечувати необхідну кількість електроенергії навіть після багатьох років роботи. Проте, виникає питання щодо їх очікуваної довговічності. Звернемося до історичних фактів. Першу сучасну сонячну батарею встановили понад 60 років тому і вона працює до цього часу, з невеликою деградацією у продуктивності. А нещодавно компанія Kyocera підтвердила, що деякі з їхніх сонячних панелей, встановлених 30 років тому, все ще працюють в штатному режимі.

Стандартні гарантії

Гарантія, яку надають більшість виробників і компаній, становить від 10 до 25 років. Ми в SUNSAY Enegry піклуємося про ваші сонячні батареї наступним чином:​​

  • Гарантія на інвертор — від 12 років;
  • Гарантія на панелі — від10 до 25 років, залежно від виробника;
  • Гарантія на оптимізатор для інвертора — 25 років.

​​Стандартна сонячна батарея точно прослужить весь гарантійний період з максимальною ефективністю. Термін гарантії, як правило, пов'язаний з експлуатаційними характеристиками та ефективністю панелей. Дослідження 2012 року, проведене Національною лабораторією з поновлюваних джерел енергії (NREL), показало, що в середньому продуктивність сонячних батарей знижується на 0,5% - 0,8% з кожним роком. І це абсолютно нормально. Виробники сонячних батарей стверджують, що їх сонячні панелі будуть виробляти понад 80% від номінальної потужності протягом всього терміну служби. Розглянемо сонячні панелі потужністю 300 Вт: з першого і до останнього року гарантії, вона буде виробляти більше ніж 240 Вт.

Окрім продуктивності, на панелі сонячних батарей надається гарантія якості виробництва. Вона поширюється на різні види виробничих дефектів, таких як дефектна рама або зламана розподільна коробка. Але не варто турбуватися, продуктивні дефекти трапляються вкрай рідко.

Фактори впливу

1. Тип панелі

Швидкість деградації і термін служби панелі безпосередньо залежить від типу встановленої панелі. У SUNSAY Energy ми використовуємо монокристалічні і полікристалічні модулі, які мають найбільшу стійкість до стандартного рівня зносу. Кристалічні панелі без проблем витримують екстремальну спеку та / або холод більше ніж 20 років. Подивіться, як відрізняється продуктивність сонячних панелей з року в рік в залежності від матеріалу:

Деградація потужності за один рік (%)

Тип панелі % в рік

 Монокристалічний кремній

0,36

Полікристалічний кремній

0,64

CIGS (Тонкоплівкова панель)

0,96
 

 

2. Погодні умови

СЕС продовжують працювати ефективно протягом багатьох десятиліть. Подібна стабільність пов'язана з тим, що сонячні батареї не мають рухомих частин — вони рідко ламаються зсередини та, як правило, незначні пошкодження можуть виникнути тільки через екстремальні погодні умови.

Сонячні панелі, які з року в рік піддаються найсильнішим бурям або постійним снігопадам, може незначно втратити структурну цілісність. Враховуючи клімат на території України, екстремальні погодні умови тривалістю понад два місяці малоймовірні. В такому випадку, сонячні панелі схильні до мінімальної деградації.

3. Зовнішні чинники

Бруд — найпоширеніший чинник, який впливає на термін служби сонячної панелі. Так відбувається через те, що крихітні частинки пилу починають накопичуватися на поверхні сонячної панелі, тим самим зменшуючи кількість сонячного світла, яке отримують фотоелементи. Для того, щоб уникнути сильного забруднення панелей, наші фахівці встановлюють всю систему під нахилом для меншого скупчення пилу і далеко від дерев.

Зберігаємо продуктивність

Для того, щоб продовжити термін служби вашої домашньої сонячної електростанції, варто подбати про навіс або способи укриття від штормового вітру, обумовивши варіанти з фахівцем під час первинної оцінки місця установки. Також, необхідно максимально очистити дах будинку або іншу поверхню для установки станції від дерев і чагарників. Це важливо, адже вони можуть пошкодити поверхню сонячної панелі.

Важливо проводити регулярне технічне обслуговування та очищення сонячних панелей. Пам'ятайте, що фахівці SUNSAY Energy надають гарантійне обслуговування вашої сонячної електростанції на один рік.

Тепер ви знаєте

Як правило, за гарантією сонячні батареї служать близько 25 років. Однак це не означає, що вони перестають виробляти електроенергію по закінченню гарантійного терміну — просто продуктивність СЕС знижується. Сонячні батареї продовжують працювати протягом багатьох десятиліть, а при коректному догляді та сприятливому кліматі, вони не схильні до погодних та інших факторів, і не втрачають ефективності.

 

Хочете максимально вигідно і ефективно використовувати енергію сонця - звертайтеся до експертів Sunsay Energy Замовте безкоштовний вимір даху нашим інженерам
Перевірте номер
Дякуємо! Ми зв’яжемося з вами найближчим часом.
Хочете максимально вигідно і ефективно використовувати енергію сонця - звертайтеся до експертів Sunsay Energy Замовте безкоштовний вимір даху нашим інженерам
Перевірте номер
Дякуємо! Ми зв’яжемося з вами найближчим часом.
Залишити заявку:
Перевірте номер
Дякуємо! Ми зв’яжемося з вами найближчим часом.