SUNSAY Energy

Обслуговування сонячних електростанцій

09.09.22

Своєчасне та правильне обслуговування сонячних електростанцій не менш важливе, ніж професійне проектування та якісне встановлення фотомодулів. Комплексний сервіс включає не лише постійний моніторинг параметрів роботи СЕС, а й ряд спеціальних заходів, спрямованих на продовження терміну служби альтернативного джерела електроенергії.

Обслуговування сонячних електростанцій: як реалізується сервіс у компанії Sunsay Energy

Свогочасного сервісного обслуговування потребують усі ключові складові СЕС, включаючи високотехнологічні фотоелектричні панелі. Розроблена під індивідуальні параметри енергоспоживання система з часом може працювати з меншою ефективністю через вплив зовнішніх факторів, знос комплектуючих. Завдання сервісного обслуговування від компанії Sunsay Energy – виявлення та усунення збоїв у роботі станції у найкоротші терміни для збереження показників потужності, зменшення термінів окупності, підвищення прибутковості екологічної системи.

Основні аспекти сервісного обслуговування СЕС

Якісне обслуговування сонячних панелей – одна з обов'язкових складових проектів «під ключ», які пропонують фахівці Sunsay Energy потенційним власникам систем альтернативного енергозабезпечення. Сервісні заходи проводяться для наступних елементів:

 • Фотомодулі .
  При установці панелей, що генерують електричний струм, кожен фотомодуль обов'язково перевіряють на працездатність для забезпечення закладеної в проекті продуктивності системи. Подальший моніторинг параметрів фотоелектричних елементів дозволяє виявити найменші відхилення у роботі. Результат професійного сервісу – усунення несправностей у найкоротші терміни.

Часто виникають ситуації, коли зниження ефективності СЕС зумовлено не технічною несправністю панелей, а скупченням на поверхні фотомодулів забруднень, тож ївласники СЕС мають регулярно слідкувати за цим. В свою чергу, на етапі встановлення фахівці з монтажу приділяють увагу правильному розміщенню модулів, їх легкодоступності. Своєчасне сервісне обслуговування дозволяє підтримувати чистоту ключових елементів системи, зберігаючи їхню світлопропускну здатність.

 • Інвертори .
  Сервісне обслуговування перетворювача електричного сигналу полягає в його періодичному чищенні від пилу, що притягується поверхнями та внутрішніми деталями в ході експлуатації. Накопичення пилових частинок небезпечне перегріванням приладу, навіть якщо модель оснащена вентилятором. Як наслідок – зниження загальної ефективності роботи СЕС, скорочення терміну служби інвертора.
 • Елементи заземлення .
  Обов'язкова перевірка якості заземлення обумовлена вимогами безпеки, що висуваються до СЕС як електричної системи.
 • Контактні групи .
  Завдання майстра сервісного обслуговування - виключення окислювальних процесів, що призводять до розриву електричних ланцюгів та порушення функціонування станції.
 • Кріплення фотоелектричних панелей .
  Мета періодичного огляду елементів кріплення — перевірка їх надійності для виключення зриву модулів з місця встановлення при сильних поривах вітру.

Додатково в рамках сервісного обслуговування СЕС перевіряється цілісність проводки і технологічних трубок, що її захищають.

Періодичність сервісного обслуговування СЕС

Сервісне обслуговування сонячних електростанцій для конкретної системи, періодичність регламентується правилами експлуатації обраних для комплектації фотомодулів, інвертора. Для більшості станцій фахівці Sunsay Energy рекомендують орієнтуватися на такі параметри:

 • З метою забезпечення ефективної роботи панелей, їхній стан перевіряють двічі на рік перед літнім та зимовим сезоном.
 • Якщо фотомодулі експлуатуються в умовах високої запиленості повітря, огляд та оцінку продуктивності бажано проводити щомісяця.
 • Сервісне обслуговування панелей планують після опадів, граду, якщо висока ймовірність погіршення вироблення електроенергії елементами станції.

Компанія Sunsay Energy пропонує повний комплекс послуг із сервісного обслуговування власникам сонячних станцій. До переліку робіт входить:

 • розробка індивідуального графіка робіт із обслуговування станції;
 • організація постійного моніторингу параметрів системи;
 • очищення та миття фотоелектричних модулів;
 • діагностика системи кріплення панелей;
 • ремонт інверторів, смарт-метрів;
 • постачання та заміна, при необхідності, запасних частин, комплектуючих СЕС;
 • проведення пуско-налагоджувальних робіт.

Залежно від ситуації та побажань клієнта можливе надання окремих послуг сервісного обслуговування. Оформлення заявки відбувається після дзвінка менеджеру або заповнення форми на сайті із зазначенням контактних даних.

Хочете максимально вигідно і ефективно використовувати енергію сонця - звертайтеся до експертів Sunsay Energy Замовте безкоштовний вимір даху нашим інженерам
Перевірте номер
Дякуємо! Ми зв’яжемося з вами найближчим часом.
Хочете максимально вигідно і ефективно використовувати енергію сонця - звертайтеся до експертів Sunsay Energy Замовте безкоштовний вимір даху нашим інженерам
Перевірте номер
Дякуємо! Ми зв’яжемося з вами найближчим часом.
Залишити заявку:
Перевірте номер
Дякуємо! Ми зв’яжемося з вами найближчим часом.