SUNSAY Energy

Скільки потрібно сонячних батарей для дому?

05.01.21

На сьогодні кожного з нас можна назвати залежним від енергетики. Адже ми постійно користуємося гаджетами і технікою, а також забезпечуємо житло електроенергією. І попри те, що українці споживають електрики в два рази менше, ніж європейці, тарифи на комунальні послуги продовжують зростати. Тому відновлювані джерела енергії стануть чудовою альтернативою для тих, хто хоче стати незалежним від традиційної електрики. Завдяки власній сонячній електростанції для дому можна отримувати енергію безпосередньо від сонця, а також заробити, якщо під'єднатися до програми «зелений» тариф. Але для забезпечення свого домогосподарства електроенергією, потрібно обчислити необхідну кількість панелей.

Визначаємося з типом станції

Перш ніж розраховувати скільки потрібно сонячних батарей для дому, слід вирішити, яку саме ви хочете станцію. Залежно від типу сонячних електростанцій, кількість і потужність ваших майбутніх панелей буде різна. Наприклад, якщо ви плануєте продавати надлишки електроенергії державі за «зеленим» тарифом, то допустима потужність мережевої СЕС буде 30 кВт.  У разі, якщо ж ви хочете придбати автономну станцію з акумулятором, вам слід розрахувати щомісячне споживання енергії вашим домогосподарством. Після цього ви зможете зробити всі необхідні розрахунки по необхідній потужності.

Розраховуємо споживану енергію

Є два способи, які допоможуть визначити енергомісткість вашого домогосподарства. Перший і найлегший — подивитися на лічильник. Він покаже, скільки енергії витрачається за місяць. І другий — визначити все самостійно. Для цього підрахуйте всю техніку, що є у вас в будинку, а потім помножте споживану енергію кожної одиниці на кількість годин її роботи. Наприклад, ваш телевізор споживає 200 Вт і працює по 6 годин на день. Множимо 200 на 6 і отримуємо 1200 Вт. Після того як ви порахували кожен прилад, просто підсумуйте все значення і отримаєте фінальне число.

Проводимо розрахунки

Коли ми визначили енергомісткість домогосподарства, потрібно також зрозуміти рівень інсоляції в вашому регіоні. Це та кількість радіації сонця, яка потрапляє на поверхню Землі. Інсоляція в кожному регіоні різна і від її значення залежить потужність сонячних панелей. Якщо рівень інсоляції низький, це означає, що потрібні більш потужні панелі. У випадку, якщо ми говоримо про Київ, то річна інсоляція міста становить 3,10 кВт*год/м2.

Далі підходимо до самих розрахунків. Наприклад, якщо брати рівень інсоляції 3,10 кВт*год/м2, рівень енергоспоживання 5 кВт*год і приблизну потужність одного фотомодуля 380 Вт, то формула виглядає наступним чином:

  1. Рахуємо, скільки енергії виробляє один модуль: 380 Вт × 3,10 кВт*год/м2 = 1178 Вт*ч.

  2. Отже, кількість модулів для потреб домогосподарства у 5 кВт*год: 5000 Вт*год/ 1178 Вт*ч = 4

Якщо ж у вас залишилися питання щодо розрахунків необхідної кількості сонячних батарей для дому, то фахівці компанії SUNSAY Energy проконсультують вас з усіх питань, включаючи установку сонячних батарей. Експерти компанії допоможуть вам визначитися з видом станції, проведуть точні розрахунки, а також супроводжуватимуть при оформленні «зеленого» тарифу.

 
Хочете максимально вигідно і ефективно використовувати енергію сонця - звертайтеся до експертів Sunsay Energy Замовте безкоштовний вимір даху нашим інженерам
Перевірте номер
Дякуємо! Ми зв’яжемося з вами найближчим часом.
Хочете максимально вигідно і ефективно використовувати енергію сонця - звертайтеся до експертів Sunsay Energy Замовте безкоштовний вимір даху нашим інженерам
Перевірте номер
Дякуємо! Ми зв’яжемося з вами найближчим часом.
Залишити заявку:
Перевірте номер
Дякуємо! Ми зв’яжемося з вами найближчим часом.