
Термін служби сонячних батарей
Альтернативна енергетика все активніше завойовує серця українців. За минулий рік саме сонячні батареї стали лідерами серед відновлюваних джерел і на це є кілька причин. Адже за допомогою електростанції можна як заощадити на комунальних платежах, так і заробити, після оформлення «зеленого» тарифу. Але у багатьох потенційних покупців виникає питання про термін служби сонячних установок. У цій статті ми розберемо, скільки реально працюють сонячні панелі.
Що впливає на продуктивність сонячних панелей?
Існує кілька факторів, які безпосередньо впливають на ККД сонячних батарей, а відповідно на їх термін служби:
-
забруднення захисної плівки, через що на фотомодулі падає менше сонячних променів
-
погіршення якості кристалів в комірках після численних перепадів температур
-
розгерметизація системи при неправильному сервісному обслуговуванні
Всі ці параметри можуть погіршити ефективність сонячних панелей, незалежно від їх класифікації. Але є кілька класів сонячних батарей, які розрізняються характеристиками експлуатації.
Які є класи сонячних панелей?
Залежно від класу панелей, буде різний термін служби:
Клас «Grade A» — це панелі найвищої якості (і вартості), які збирають з однорідних фотоелементів. На виробництві їх обов'язково тестують, щоб перевірити кристалічну структуру, а виробники гарантують, що панелі такого класу працюють до 30 років!
Клас «Grade В» — ці панелі мають середню якість, але коштують дешевше, ніж клас А. Поверхня таких сонячних батарей може мати невеликі дефекти. Найвищу ефективність показують в перші 3-5 років, а далі можуть поступово деградувати.
Клас «Grade С» — це панелі самого гіршої якості, на поверхні яких можна розглянути всі дефекти і вади. В основному, це батареї різних дешевих китайських виробників і служать такі вироби зовсім мало.
На що звертати увагу при покупці?
При виборі сонячних панелей також звертайте увагу на їх тип, адже від нього залежить і майбутній рівень деградації. Монокристалічні панелі найменше схильні до змін в ефективності, коли як модулі з аморфного кремнію служать набагато менше — від 7 до 10 років. Оптимальним варіантом ціни, якості та живучості є полікристалічні панелі — від 20 до 25 років.
Якщо ви хочете встановити сонячні панелі з максимальним терміном служби, звертайтеся до експертів SUNSAY Energy. Ми підберемо вам найкращий варіант для вашого домогосподарства, а також зробимо розрахунок сонячної електростанції і допоможемо в оформленні «зеленого» тарифу.
Если выпадет очень много снега, понятное дело работать будут плохо или вообще перестанут. Но снег легко убирается щеткой. У меня с этим проблем не возникает.
Спасибо большое, буду еще спрашивать. А как с ними зимой? Под снегом работают?
Моим панелям 8 лет и, если честно, выработка уже не такая, как раньше. Я думаю, причина в некачественных панелях. Поэтому узнавайте и ищите качественные батареи, чтобы не повторять моих ошибок.
Свяжитесь с облэнерго. Вам там помогут и подскажут, что для этого надо и как происходит процедура подключения.
А вот за зеленый тариф. Как его подключать? Куда обращаться?
Больше, чем на 30 кВт и не надо ставить. Если вы планируете подключать зеленый тариф, станция окупится еще быстрее. Зависит еще от климата и длины светового дня на вашей местности.
Знакомый построил станцию 6 лет назад, подключил зеленый тариф. Сроки окупаемости где-то так и были, 3-4 года. По выработке сейчас все так же, как было и на первых годах эксплуатации. После его рассказов и сам задумался над установкой.
Моей станции 11 лет. По выработке хуже не стало. Посмотрим, что будет дальше. Я полностью доволен своим решением установить панели. Ни разу не жалел. Окупились у меня за лет 5, плюс минус.
Поделитесь, пожалуйста, опытом. Если взять панели на 30 кВт, что по срокам окупаемости выйдет? За года 3-4 окупится станция? И может есть кто пользуется больше 10 лет. Что скажете? Хочу услышать мнение независимых экспертов. Заранее спасибо.