SUNSAY Energy

Термін служби сонячних батарей

13.02.21

Альтернативна енергетика все активніше завойовує серця українців. За минулий рік саме сонячні батареї стали лідерами серед відновлюваних джерел і на це є кілька причин. Адже за допомогою електростанції можна як заощадити на комунальних платежах, так і заробити, після оформлення «зеленого» тарифу. Але у багатьох потенційних покупців виникає питання про термін служби сонячних установок. У цій статті ми розберемо, скільки реально працюють сонячні панелі.

 

Що впливає на продуктивність сонячних панелей?

Існує кілька факторів, які безпосередньо впливають на ККД сонячних батарей, а відповідно на їх термін служби:

  • забруднення захисної плівки, через що на фотомодулі падає менше сонячних променів

  • погіршення якості кристалів в комірках після численних перепадів температур

  • розгерметизація системи при неправильному сервісному обслуговуванні

Всі ці параметри можуть погіршити ефективність сонячних панелей, незалежно від їх класифікації. Але є кілька класів сонячних батарей, які розрізняються характеристиками експлуатації.

 

Які є класи сонячних панелей?

Залежно від класу панелей, буде різний термін служби:

Клас «Grade A»це панелі найвищої якості (і вартості), які збирають з однорідних фотоелементів. На виробництві їх обов'язково тестують, щоб перевірити кристалічну структуру, а виробники гарантують, що панелі такого класу працюють до 30 років!

Клас «Grade В»ці панелі мають середню якість, але коштують дешевше, ніж клас А. Поверхня таких сонячних батарей може мати невеликі дефекти. Найвищу ефективність показують в перші 3-5 років, а далі можуть поступово деградувати.

Клас «Grade С»це панелі самого гіршої якості, на поверхні яких можна розглянути всі дефекти і вади. В основному, це батареї різних дешевих китайських виробників і служать такі вироби зовсім мало.

 

На що звертати увагу при покупці?

При виборі сонячних панелей також звертайте увагу на їх тип, адже від нього залежить і майбутній рівень деградації. Монокристалічні панелі найменше схильні до змін в ефективності, коли як модулі з аморфного кремнію служать набагато менше — від 7 до 10 років. Оптимальним варіантом ціни, якості та живучості є полікристалічні панелі — від 20 до 25 років.

Якщо ви хочете встановити сонячні панелі з максимальним терміном служби, звертайтеся до експертів SUNSAY Energy. Ми підберемо вам найкращий варіант для вашого домогосподарства, а також зробимо розрахунок сонячної електростанції і допоможемо в оформленні «зеленого» тарифу. 

 
Хочете максимально вигідно і ефективно використовувати енергію сонця - звертайтеся до експертів Sunsay Energy Замовте безкоштовний вимір даху нашим інженерам
Перевірте номер
Дякуємо! Ми зв’яжемося з вами найближчим часом.
Хочете максимально вигідно і ефективно використовувати енергію сонця - звертайтеся до експертів Sunsay Energy Замовте безкоштовний вимір даху нашим інженерам
Перевірте номер
Дякуємо! Ми зв’яжемося з вами найближчим часом.
Залишити заявку:
Перевірте номер
Дякуємо! Ми зв’яжемося з вами найближчим часом.