SUNSAY Energy

Розрахунок сонячної електростанції

15.12.20

Щорічно вартість електроенергії підвищується на кілька порядків, тому українці все частіше цікавляться джерелами відновлюваної енергії. Адже попри солідну вартість сонячної електростанції, вона не тільки окупається, але і може приносити дохід завдяки «зеленому» тарифу. До того ж «зелене» споживання електроенергії ще й не несе шкоди навколишньому середовищу. Щоб ваша майбутня установка безперебійно працювала і показувала високі результати продуктивності, потрібно зробити точний розрахунок сонячної електростанції. У цій статті ми детально розглянемо основні параметри для цього.

Визначення головної мети енергоспоживання

Перш ніж приступати до калькуляції сонячних батарей для вашої станції, потрібно визначити для яких потреб вам потрібна СЕС. Адже виходячи від цього, комплект станції буде відрізнятися. Якщо вам потрібна повна незалежність від традиційних джерел електроенергії, вам підійде СЕС для автономного живлення. А якщо ж ви плануєте отримувати пасивний дохід, продаючи надлишки енергії державі, вам підійде мережева станція під «зелений» тариф. У комплекті такого типу станції немає акумуляторів і вона працює від загальної мережі.

Слід зазначити, що станція працює виключно вдень, а сонячні батареї взимку і в похмуру погоду виробляють менше електрики. Влітку ж, навпаки, світловий день значно довше, тому сонячні панелі також працюватимуть довше.

Потужність і кількість сонячних панелей

Як тільки ви визначилися з типом сонячної станції, потрібно зрозуміти скільки виробляє сонячна батарея. Щоб розрахувати потрібну кількість сонячних панелей, слід також визначити споживану домогосподарством електроенергію. Для цього потрібно порахувати кількість техніки в будинку, а після помножити потужність кожного електроприладу на години його роботи. Дане число тримаємо при собі до того моменту, поки не дізнаємося рівень інсоляції в регіоні, де буде СЕС. Кількість радіації сонця, що падає на землю, безпосередньо впливає на розрахунок сонячної електростанції — чим вона нижче, тим потужніше потрібні панелі. Після збору всіх необхідних даних, ви можете скористатися кількома формулами і вирахувати потрібну кількість панелей для станції.

Продуктивність інвертора

Інвертор — це головний "керманич" всієї електростанції. Він перетворює постійний струм у змінний, а його потужність впливає на кінцеву ціну всієї установки. Сучасні інвертори мають ККД від 85 до 95% і використовуються в різних проектах. Наприклад, якщо зона, де буде розташовуватися майбутня станція, має затемнення, то до такої станції потрібно підбирати потужний інвертор з оптимізатором. Такий прилад нейтралізує дисбаланс в сонячних панелях і зменшує рівень деградації модулів.

Якщо ви плануєте скористатися всіма благами альтернативної енергетики, SUNSAY Energy допоможе вам з вибором станції під ваші потреби. У фахівців SUNSAY Energy ви дізнаєтеся, скільки коштує сонячна батарея, а також, яка установка буде оптимальною для вашого домогосподарства.

 
Хочете максимально вигідно і ефективно використовувати енергію сонця - звертайтеся до експертів Sunsay Energy Замовте безкоштовний вимір даху нашим інженерам
Перевірте номер
Дякуємо! Ми зв’яжемося з вами найближчим часом.
Хочете максимально вигідно і ефективно використовувати енергію сонця - звертайтеся до експертів Sunsay Energy Замовте безкоштовний вимір даху нашим інженерам
Перевірте номер
Дякуємо! Ми зв’яжемося з вами найближчим часом.
Залишити заявку:
Перевірте номер
Дякуємо! Ми зв’яжемося з вами найближчим часом.