SUNSAY Energy

Сонячні батареї взимку

04.12.20

Все частіше домовласники з усіх куточків країни встановлюють сонячні електростанції. У порівнянні з минулим роком, число встановлених СЕС в Україні зросло в кілька разів. А ряд переваг, таких як отримання додаткового доходу від «зеленого» тарифу, активно стимулюють інвестувати в сонячну енергетику. Проте, все ще існує ряд сумнівів і помилок, пов'язаних з сонячними панелями. Питання з роботою сонячних батарей взимку якраз і відноситься до таких. У цій статті ми розглянемо основні міфи щодо використання сонячних панелей взимку і розповімо про їхню роботу в цю пору року.

Солнечные батареи зимой

Ефективність сонячних панелей в різні пори року

Перш ніж переходити до питання ефективності, розгляньмо, які бувають сонячні батареї. Це монокристалічні, полікристалічні і гнучкі (або аморфні). Всі вони виробляються з кремнію, а останній вид панелей — з аморфного кремнію, який виконує функцію провідника. Кремній, а також технологія виробництва панелі, безпосередньо впливають на її ефективність. Наприклад, монокристалічний фотоелемент буде ефективний від 18 до 23%, полікристалічний — від 15% до 18%, а гнучкий — від 5 до 12%, в залежності від покоління модуля.

Щоб сонячна батарея працювала, потрібне саме світло, а не температура навколишнього середовища. До того ж влітку сонячні панелі можуть перегрітися, тому зимовий мороз може бути навіть корисний для станції. Сама ж продуктивність залежить від інтенсивності світлових променів, кута нахилу потоку, а також від часу світлового дня. Система буде функціонувати навіть в похмуру погоду, хоч і взимку батареї будуть виробляти менше кількості енергії. Але варто також враховувати регіон, в якому планується установка сонячної електростанції — в залежності від зони, продуктивність сонячних панелей може впасти від 2 до 8 разів.

Як працюють сонячні батареї взимку

Навіть в найгіршу погоду сонячні фотомодулі здатні виробляти електроенергію для потреб вашого домогосподарства. У похмурі снігові дні система буде працювати, хоч і мати меншу ефективність. А найбільшу продуктивність батареї будуть показувати в сонячний морозний день — саме в холодну яскраву зиму для панелей настає ідеальний час. Не варто бояться снігу — при мінімальних опадах, налиплий сніг буде танути через тепло, яке виробляє панель. Хоча під час активного снігопаду варто стежити за чистотою поверхні модулів — під час інтенсивної сніжної погоди потужність панелей знижується від 10 до 20%.

Нюанси при роботі сонячної електростанції в холодну пору року

Щоб ваша електростанція працювала взимку ефективно, потрібно підготувати її до зими. Світловий день взимку значно менше, ефективність панелей падає, а споживання енергії навпаки, тільки зростає. Тому потрібно заздалегідь придбати потужний акумулятор, який зможе накопичити зайву енергію або ж встановити мережеву електростанцію, яка буде використовувати енергію міських мереж.


Також слід звернути увагу на кут нахилу панелей. При установці сонячних панелей на даху підбирається універсальний кут нахилу, який буде ефективним круглий рік. Найбільш вдале рішення — це 30-35 градусів, адже взимку сонце знаходиться набагато нижче, ніж влітку і сонячні промені не можуть потрапляти перпендикулярно на поверхню фотомодулів. Варто зазначити, що фахівці SUNSAY Energy зможуть точно і професійно провести всі точні розрахунки та встановити сонячну станцію під кутом, максимально ефективним для вашого домогосподарства. До того ж експерти проконсультують вас з усіх питань і допоможуть визначитися з потрібним обладнанням, щоб ви змогли отримувати достатню кількість енергії, навіть у саму непередбачену погоду.

Хочете максимально вигідно і ефективно використовувати енергію сонця - звертайтеся до експертів Sunsay Energy Замовте безкоштовний вимір даху нашим інженерам
Перевірте номер
Дякуємо! Ми зв’яжемося з вами найближчим часом.
Хочете максимально вигідно і ефективно використовувати енергію сонця - звертайтеся до експертів Sunsay Energy Замовте безкоштовний вимір даху нашим інженерам
Перевірте номер
Дякуємо! Ми зв’яжемося з вами найближчим часом.
Залишити заявку:
Перевірте номер
Дякуємо! Ми зв’яжемося з вами найближчим часом.