SUNSAY Energy

Акумулятори для автономного живлення: типи

16.09.19

Ми звикли жити в постійному онлайн режимі. Погодьтеся, людині досить важко провести день без телефону, а все наше існування так чи інакше пов'язане з роботою електроприладів. Таким чином, при аварійному вимкненні світла, ми відчуваємо невелику паніку, тому що це негативно впливає на багато факторів нашого життя. Тому, деякі вважають, що установка сонячних батарей, раз і назавжди убезпечить їх від перебоїв в мережі. Але це не так, бо електрика не застоюється, вона працює, як двонаправлений лічильник у декількох напрямках: частина енергії спрямовується для особистого споживання, а надлишок йде далі в загальну мережу. Щоб забезпечити свій будинок автономністю, крім видобутку енергії, необхідно ще подбати про її збереження.

 

Акумуляторні системи

Наявність акумуляторних систем характерна для двох типів станцій: резервної і автономної. У резервній акумулятори заряджаються від мережі та СЕС, а в автономній енергопостачання забезпечує тільки сонячна електростанція. Резервні установки складаються з певної кількості акумуляторних батарей та контролера заряду. Термін експлуатації і ефективність станції залежить від типу обраних акумуляторів. На функціональні особливості пристрою впливає основний компонент, що міститься в ньому. Тому вони бувають наступних видів.

Гелеві 

Цей тип акумуляторів наповнений гелевим електролітом. Очевидний плюс, що при пошкодженні батареї, електроліт з неї не витікає. Також пристрій оснащений абсорбуючою речовиною, де електроліт знаходиться в в'язкому стані, тому батарею можна розміщувати в будь-якому положенні. Акумулятор не виділяє шкідливих речовин при заряджанні та має глибину заряду близько 80%. Вартість у них невелика. Однак, термін експлуатації у гелевих акумуляторів - близько 5 років. З інших недоліків: батарея виходить з ладу при перезарядці, працює в температурному режимі від +15 до +25 градусів.

Лужні

Довговічний тип акумулятора, термін їх експлуатації досягає 20 років. Також, батареї досить практичні: вони добре переносять глибокі розряди і оснащені "ефектом пам'яті". Але, маючи неповний розряд, акумулятор може в подальшому втрачати частину своєї ємності під час живлення.

Літієві

Це найбільш передовий тип батарей. Щільність їхньої енергії втроє вище, хоча маса менше у чотири рази. Число циклів заряду \ розряду від 3000 до 6000 разів. Вартість літієвих акумуляторів вище лужних в 2,5 рази. Але, з огляду їх на ефективність та тривалий термін експлуатації (до 20 років), ціна себе повністю виправдовує.

OPzS

Принцип роботи акумулятора даного типу схожий з гелевим. Однак, цей тип пристрою оснащений трубчастим анодом. Завдяки такій модифікації, OPzS-акумулятор має більше циклів заряду \ розряду, що впливає на збільшення його ефективності.

На що звертати увагу перед придбанням акумулятора

Щоб визначити необхідний обсяг акумуляторів, перед покупкою розрахуйте середній рівень споживання електрики. Тип акумуляторів слід вибирати виходячи з індивідуальних показників: ціна, термін експлуатації, практичність у використанні і т.д. Визначившись з вищезазначеними пунктами, зверніть увагу на технічні особливості батарей:

  1. Наявність самозаряду

  2. Широкий температурний діапазон

  3. Достатня кількість циклів заряду \ розряду батареї

  4. Габарити батареї

  5. Ударостійкі

  6. Максимальна величина струму

Важливо відзначити, що акумулюючі системи складаються від 2-х і більше батарей. Вони потребують однакових стабілізатори від одного виробника з одною серією виготовлення, що мають ідентичні характеристики. А для забезпечення коректного розподілу заряду батарей, потрібно придбати контролер заряду, який буде відповідати вашому типу акумулятора.

Підсумок

Застаріла енергосистема, яка до сих пір функціонує в Україні, давно потребує модернізації. Відстрочка даного процесу призводить до того, що за містом досить часто відбуваються аварійні відключення світла. І це може стати прикрим явищем, якщо згадати, що перебої можуть виводити з ладу технічні прилади. Тому сонячні електростанції стали оптимальним рішенням даної проблеми. Однак альтернативні джерела енергії для приватного будинку - не панацея в боротьбі за автономність. Їх завдання - добути енергію, а ось її подальшу долю визначає власник будинку: використати для власного споживання, продати по "зеленому" тарифу або акумулювати на “чорний день”. Тож варіанти є, проте основний вибір за вами.


 

Хочете максимально вигідно і ефективно використовувати енергію сонця - звертайтеся до експертів Sunsay Energy Замовте безкоштовний вимір даху нашим інженерам
Перевірте номер
Дякуємо! Ми зв’яжемося з вами найближчим часом.
Хочете максимально вигідно і ефективно використовувати енергію сонця - звертайтеся до експертів Sunsay Energy Замовте безкоштовний вимір даху нашим інженерам
Перевірте номер
Дякуємо! Ми зв’яжемося з вами найближчим часом.
Залишити заявку:
Перевірте номер
Дякуємо! Ми зв’яжемося з вами найближчим часом.