SUNSAY Energy

Акумулятори для автономного живлення: типи

16.09.19

Ми звикли жити в постійному онлайн режимі. Погодьтеся, людині досить важко провести день без телефону, а все наше існування так чи інакше пов'язане з роботою електроприладів. Таким чином, при аварійному вимкненні світла, ми відчуваємо невелику паніку, тому що це негативно впливає на багато факторів нашого життя. Тому, деякі вважають, що установка сонячних батарей, раз і назавжди убезпечить їх від перебоїв в мережі. Але це не так, бо електрика не застоюється, вона працює, як двонаправлений лічильник у декількох напрямках: частина енергії спрямовується для особистого споживання, а надлишок йде далі в загальну мережу. Щоб забезпечити свій будинок автономністю, крім видобутку енергії, необхідно ще подбати про її збереження.

 

Акумуляторні системи

Наявність акумуляторних систем характерна для двох типів станцій: резервної і автономної. У резервній акумулятори заряджаються від мережі та СЕС, а в автономній енергопостачання забезпечує тільки сонячна електростанція. Резервні установки складаються з певної кількості акумуляторних батарей та контролера заряду. Термін експлуатації і ефективність станції залежить від типу обраних акумуляторів. На функціональні особливості пристрою впливає основний компонент, що міститься в ньому. Тому вони бувають наступних видів.

Гелеві 

Цей тип акумуляторів наповнений гелевим електролітом. Очевидний плюс, що при пошкодженні батареї, електроліт з неї не витікає. Також пристрій оснащений абсорбуючою речовиною, де електроліт знаходиться в в'язкому стані, тому батарею можна розміщувати в будь-якому положенні. Акумулятор не виділяє шкідливих речовин при заряджанні та має глибину заряду близько 80%. Вартість у них невелика. Однак, термін експлуатації у гелевих акумуляторів - близько 5 років. З інших недоліків: батарея виходить з ладу при перезарядці, працює в температурному режимі від +15 до +25 градусів.

Лужні

Довговічний тип акумулятора, термін їх експлуатації досягає 20 років. Також, батареї досить практичні: вони добре переносять глибокі розряди і оснащені "ефектом пам'яті". Але, маючи неповний розряд, акумулятор може в подальшому втрачати частину своєї ємності під час живлення.

Літієві

Це найбільш передовий тип батарей. Щільність їхньої енергії втроє вище, хоча маса менше у чотири рази. Число циклів заряду \ розряду від 3000 до 6000 разів. Вартість літієвих акумуляторів вище лужних в 2,5 рази. Але, з огляду їх на ефективність та тривалий термін експлуатації (до 20 років), ціна себе повністю виправдовує.

OPzS

Принцип роботи акумулятора даного типу схожий з гелевим. Однак, цей тип пристрою оснащений трубчастим анодом. Завдяки такій модифікації, OPzS-акумулятор має більше циклів заряду \ розряду, що впливає на збільшення його ефективності.

На що звертати увагу перед придбанням акумулятора

Щоб визначити необхідний обсяг акумуляторів, перед покупкою розрахуйте середній рівень споживання електрики. Тип акумуляторів слід вибирати виходячи з індивідуальних показників: ціна, термін експлуатації, практичність у використанні і т.д. Визначившись з вищезазначеними пунктами, зверніть увагу на технічні особливості батарей:

 1. Наявність самозаряду

 2. Широкий температурний діапазон

 3. Достатня кількість циклів заряду \ розряду батареї

 4. Габарити батареї

 5. Ударостійкі

 6. Максимальна величина струму

Важливо відзначити, що акумулюючі системи складаються від 2-х і більше батарей. Вони потребують однакових стабілізатори від одного виробника з одною серією виготовлення, що мають ідентичні характеристики. А для забезпечення коректного розподілу заряду батарей, потрібно придбати контролер заряду, який буде відповідати вашому типу акумулятора.

Підсумок

Застаріла енергосистема, яка до сих пір функціонує в Україні, давно потребує модернізації. Відстрочка даного процесу призводить до того, що за містом досить часто відбуваються аварійні відключення світла. І це може стати прикрим явищем, якщо згадати, що перебої можуть виводити з ладу технічні прилади. Тому сонячні електростанції стали оптимальним рішенням даної проблеми. Однак альтернативні джерела енергії для приватного будинку - не панацея в боротьбі за автономність. Їх завдання - добути енергію, а ось її подальшу долю визначає власник будинку: використати для власного споживання, продати по "зеленому" тарифу або акумулювати на “чорний день”. Тож варіанти є, проте основний вибір за вами.


 

Залишити вiдгук
Дякуємо за Ваш відгук. Ми опублікуємо його після модерації.
Залишити заявку:
Дякуємо! Ми зв’яжемося з вами найближчим часом.
Заробляйте на енергії сонця

Отримайте детальний розрахунок для вашого дому – замовляйте консультацію та точний замір даху за допомогою дрона!

Пройти тест Заповніть форму, щоб отримати бонуси
 • Безкоштовний замір даху
  Безкоштовний замір даху
 • Безкоштовний рік технічного огляду станції
  Безкоштовний рік технічного огляду станції
Яку сонячну електростанцію ви бажаєте встановити?
Можна пропустити Далі
Чи є у вас пряме підключення до Обленерго?
Можна пропустити Далі
Якої потужності станцію ви плануєте встановити?
Можна пропустити Далі
Заповніть форму, щоб отримати бонуси

Отримайте детальний розрахунок для вашого дому – замовляйте консультацію та точний замір даху за допомогою дрона!

Заповніть форму, щоб отримати бонуси
 • Безкоштовний замір даху
  Безкоштовний замір даху
 • Безкоштовний рік технічного огляду станції
  Безкоштовний рік технічного огляду станції
final step
SUNSAY Energy. Чіткий сервіс. Легкий досвід. Дякуємо! Ми зв’яжемося з вами найближчим часом.
Сергій
Сергій

консультант