SUNSAY Energy

Акумулятор для сонячної батареї. Які особливості вибору?

02.09.21

Попит на сонячні електростанції зростає в усьому світі. Нове дослідження енергетичного аналітичного центру Ember показало, що вперше сонячні панелі виробляли десяту частину електроенергії для 27 країн Європейського Союзу протягом пікових періодів червня та липня цього року. І поки в Європі альтернативна енергетика активно розвивається, українці також шукають способи заощадити на електроенергії. Таким способом може стати електростанція з акумулятором. У цій статті ми розглянемо, чи вигідно купувати акумуляторні системи і відповімо на питання: «Яку купити сонячну електростанцію в Україні?».

Чому купують СЕС з акумулятором для домогосподарства?

Зараз в Україні зросла кількість запитів на акумулятори для сонячної батареї. Раніше такий тренд спостерігався тільки за кордоном. Чому так? Річ у тому, що в Європі дуже дорога електроенергія. Наприклад, в Німеччині середня вартість за електрику — 33 євроценти. Для прикладу візьмемо сім'ю з трьох осіб: за рік вони витрачають близько 2500 кВт*год, а це рівно 825 євро за 12 місяців. Тому, для німців більш рентабельно накопичувати електроенергію в акумуляторах. В Україні ж системи зберігання енергії популярні через різницю у вартості електроенергії в різний час доби. Якщо вдень українці платять за електроенергію 1,68 грн/кВт*год, то з 23:00 до 7:00 —  0,84 грн/кВт*год.

Чи вигідно встановлювати акумуляторні системи?

Сьогодні акумулятори для сонячної батареї не дуже місткі і можуть зберігати в собі не так багато енергії. А вартість зберігання цієї енергії досить висока. Акумулятор коштує 600-800 гривень за кожен кВт*год. Тому, не варто їх розглядати як спосіб зберігання енергії, більше, ніж добу. Вони не призначені для міжсезонного зберігання, адже не можна законсервувати сонце на зиму. Крім цього, автономна електрика для домогосподарств може істотно відгукнутися на кишені українців, які вибирають сонячну станцію: одна акумуляторна система може коштувати як весь комплект електростанції.

Що робити?

Акумуляторні системи часто використовуються як резервні. На той випадок, якщо зникає енергія чи вона відсутня зовсім. Для невеликого будинку досить 3-5 кВт*год запасу в акумуляторах, щоб пережити відключення мережі. В такому випадку, можна встановити гібридну електростанцію, яка допоможе як зберегти резервну енергію, так і заробити на «зеленому» тарифі.

Якщо ж ви сумніваєтеся і не знаєте, яку станцію вибрати — фахівці SUNSAY Energy завжди прийдуть на допомогу. Наші експерти зроблять всі необхідні розрахунки і виміри, допоможуть вибрати потрібне обладнання, а також дадуть відповідь на питання: «Чи вигідно купити електростанцію під «зелений» тариф?».

 
Хочете максимально вигідно і ефективно використовувати енергію сонця - звертайтеся до експертів Sunsay Energy Замовте безкоштовний вимір даху нашим інженерам
Перевірте номер
Дякуємо! Ми зв’яжемося з вами найближчим часом.
Хочете максимально вигідно і ефективно використовувати енергію сонця - звертайтеся до експертів Sunsay Energy Замовте безкоштовний вимір даху нашим інженерам
Перевірте номер
Дякуємо! Ми зв’яжемося з вами найближчим часом.
Залишити заявку:
Перевірте номер
Дякуємо! Ми зв’яжемося з вами найближчим часом.